seinfeld

harika dizidir.hernekadar yahudilerin imajını düzeltmek için dizide jerry seinfeld çok cömert bir profil çizsede gerçek hayatta dizinin dvd'sinden gelecek meblağı diğer oyuncularla paylaşmamak için elinden geleni ardına komamıştır.yani gerçeğe dönüş yapmıştır.
devamını gör...
bence butun zamanlarin en super sit-com'udur. apayri mevzular ve insanlar, olmaidk yerde kesisirler, bu sebeple bu dizinin kurgusu superdir. insanin basian gelebilecek bircok durum islenmis ve irdelenmistir. costanza ve kramer olagansutu karakterlerdir. bence en normal karakter jerry'dir. elaine'nin da manyakca saplantilari vardir. kemal sunal filmi gibi 20 defa seyretsem, 21.yi de isterim.
devamını gör...
"hiçbir şey hakkındaki dünyanın en komik dizisi" sloganıyla çıkmış, ismini usta komedyen jerry seinfeld den alan mükemmel dizidir. imdb puanı 9.4 olup, 1990-1999 arasında 9 sezon olarak yayınlanmıştır.
devamını gör...
jerry seinfeld in mükemmel esprileriyle tarihe geçen dizidir:

-you know you're getting old when you get that one candle on the cake. ıt's like, "see if you can blow this out." *

-Now they show you how detergents take out bloodstains, a pretty violent image there.* I think if you've got a T-shirt with a bloodstain all over it, maybe laundry isn't your biggest problem.Maybe you should get rid of the body before you do the wash. *

-Why do they call it a "building"? It looks like they're finished. Why isn't it a "built"?**

-I was the best man at the wedding. If I'm the best man, why is she marrying him? **
devamını gör...
goruntu kalitesinin dusuklugunden ve yahudilerin tipsizliginden, kendi kalitesini de dusuk sandigim, ama izledikce sevdigim, cok zevk aldigim dizi.
devamını gör...
kramer denen adamin (favori karakterimdir bir cok kisinin de oldugu gibi ), seinfeld'in evinin kapisini nasil olup da anahtarsiz actigini ve bunu her seferinde basardigini anlayamadigim dizi.
ayrica dikkatmi ceken bir baska nokta da sudur: dizinin ilk sezonlarinda seinfeld ve george costanza, cok kolay kiz tavlamakta ve cogu zaman kizlarin baslarina kalmalarindan sikayetciyken, son bolumlere dogru " nefes alsin yeter haciii" moduna girmis durumdadirlar.

20dk'lik kisacik bolumleriyle, ders aralarinin vazgecilmez dizilerindendir. (belli periyotlarla tekrar tekrar izlenir)/
benzer alternatifi icinse;
(bkz: coupling)
devamını gör...
aşılamayacak bir güçtür. seinfeld dünya televizyon tarihinin en başarılı yapıtıdır diyebiliriz. aşağı yukarı her komedi dizisinde seinfeld göndermeleri vardır, tabi seinfeld izlememiş insan bunları anlamaz. komedyenler ve stand up'çılar seinfeld'den epey faydalanmışlardır, beslenmişlerdir. ülkemizden örnek verecek olursak, cem yılmaz'ın bazı esprileri doğrudan seinfeld kökenlidir. seinfeld bir efsanedir kısaca.
devamını gör...
------------- alıntı --------------

(george iş için buluşacağı bir kadından bahsederken)

jerry:that's a date?

goerge: what's the different? you know the way i work. i'm like a commercial jingle. first it's a little irritating, then you hear it a few times, you mumble it in the shower.. by the 3rd date it's "buy mennen"(bir reklam müziği)

jerry: how do you make sure you're gonna get to the 3rd date?

george: if there's any doubte i'd leave behind, keys, gloves, scarf. i go back to her place to take it up, date number two.

jerry: that's so old.. why dont you just show up in her house in a wooden horse?


---------- alıntı --------------
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar