sekreter

yönetici sekreteri, yönetici asistanı gibi kavramlarla yüceltilse de, özünde yöneticilerin her türlü kahrını çeken, her işŸini yapan kişŸidir. bunca emeğŸin karşŸılığŸında genellikle misafirler yanında aşŸağŸılanmakla ödüllendirilir. kayırılıyormuşŸ gibi görünmesin diye yılbaşŸında en az zam ona verilir. sağŸ kolumsun denir ama yeri gelince adam yerine konmaz. bendeniz bu işŸi türkiye'de yapan biri olarak sekreter kelimesinin karşŸılığŸını hizmetçi olarak tanımlıyorum efeem.
devamını gör...
hülya avşar'ın tolga savacıyla oynadığı film.

ali sururi'nin ragıp saka karakterinin hatrına izlenebilir.

online izlemek ve hatırlamak için;

http://video.google.com/videoplay?docid=3462244957335669456#
devamını gör...
komedi türü olmadığı halde gülmekten geberten türk filmi. an itibariyle cine 5'de. tolga savacının saçları ahenkle dans halinde. bir de röntgenci adam var ki; anlatmaya mecalim yok, o derece.

edit: röntgenci patron sekreteri hülya'ya sarkıyor tolga(erkut) bastı yine yanlış anlayacak yine aynı kısır döngü. çok tanıdık.
devamını gör...
işe dışarıdan bakan düz adamlar için delikten patron tarafından diziklenen, aslında telefonlara bakıp patron'u için notlar tututan bir nevi canlı

ajanda olarakda kullanılan. geleni'nin kadınların oluşturduğu meslek. sekreter olarak girip patroniçe olup çıkanlarıda var, sekreter olarak girip

kötü olaylara mağruz olanlarda var.
devamını gör...
güzel ve alımlı olanı makbul olan, 1.60 lı boylardan daha uzun olması umulan, iş yerinde ne kadar aç ve abaza varsa etrafında fır döndüğü, telefona bakma ve randevu kayıt işlemlerine bakan ofis çalışanına verilen ad.
devamını gör...
tüm filmlerde oluşturduğu imaj nedeniyle babaların kızları için bir tülü istemediği meslek haline gelmiştir.
devamını gör...
eskiden daktiloydu,
şimdi sekreter
zata mahsus.
hayallerin fırtınası
ruj
oje
hep afet.
yabancılaşmanın şahikası,
aslında ekmek parası.
hikaye
bundan ibaret.
sorusu olan,
reji
motor.
senaryo
sekreterin
ıstırabı.
fin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar