selçuk bayraktar

baykar makina sahibi özdemir bayraktar'ın oğlu.

itü elektronik mühedisliğini bitirdi. daha sonra abd'de üniversity of pennsylvania'da insansız uçaklar üzerine master, massachusetts teknoloji enstitüsü'nde robotik kontrol sistemleri konusunda doktora yaptı. 11 yıldır kendi şirketinde çalışan selçuk bayraktar bir çok sistemin milli olarak geliştirilmesi projelerinde yer aldı.

ve diğer bir ayrıntıda milli damadımız olması. cumhurbaşkanı erdoğan'ın kızı sümeyye erodoğan ile sözlendi kendisi.
devamını gör...
itü elektronik mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. daha sonra abd’ye giderek university of pennsylvania’da insansız uçaklar üzerine master, massachusetts teknoloji enstitüsü’nde robotik kontrol sistemleri konusunda doktora yapmıştır. 11 yıldır kendi şirketinde çalışan selçuk bayraktar, birçok sistemin milli olarak geliştirilmesi projesinde görev almıştır.
baykar makine firmasında yerli ve
insansız hava aracı tasarımları yapmaktadır.

afferin kendisine*. damatlığı takiben başarılarının devamı gelecek, izleyin.
devamını gör...
illa bir damat bakan olacaksa berattan ziyade selçuk olmalıydı. savunma ya da sanayi bakanlığı için yeterli cv ye sahip bence. ama siyasi becerisini bilemem. teknik olarak başarılı olmak her zaman siyasi başarı getirmez ama siyasi tarihimizde süleyman demirel, turgut özal, necmeddin erbakan gibi örnekler var. yani zeka pırıltısına sahip insanlar el attığı her alanda genelde başarılı olular genelde. ama bu siyasi başarı ülkemiz için müspet olur mu olmaz mı bilemedim. hem sümeyye hanım, hem cumhurbaşkanımız daha da önemlisi eğer siyasete el atacaksa ülkemiz için hayırlısı olur.

( #5394086 )
devamını gör...
tam 12'den vurmuş.

"ilk kez roketsan tarafından geliştirilen harp başlıklı akıllı mühimmatla uçtu. bayraktar konya’da yapılan testlerde belirlenen hedefi 8 kilometreden tam isabetle vurdu."
devamını gör...
genel kurmay tarafından korununan mühendis.

--- alıntı ---

duymadığınız "infaz"

selçuk bayraktar ve ailesi neden genel kurmay tarafından korunuyor?
aselsan mühendislerine karşı yapılan infazları biliyoruz. cumbş. erdoğan'ın damadı selçuk bayraktar'ın babasının sahibi olduğu "bayraktar holding" son yıllarda "insansız hava aracı" yapan en iyi şirketlerin başında geliyor.
selçuk bayraktar'da bu şirkette çalışıyor ve sürekli tehdit altında. yakın bir zamanda selçuk bayraktar'ın kuzenide bu şirkette çalışıyordu elektrik/elektronik mühendisiydi; dünyanın en iyi insansız hava taşıtlarını yapıyorlardı bu çocuk sessiz sedasız bir şekilde "boğazı kesilerek öldürüldü".
bu olay üzerine genel kurmay başkanlığı bu aileyi koruma altına aldı. insansız hava yapımına devam eden tesisler bir askeri birliğin içine alındı ve burada çalışmalara devam ediyorlar...
--- alıntı ---

türk silahlı kuvvetleri için insansız hava araçları yapan özdemir bayraktar'ın şirketinde çalışan ve muhasebesine bakan yeğeni mehmet mert bayraktar sarıyer'de bulunan evinde darp edilerek ve boğazı kesilerek vahşice öldürüldü.
http://www.haberturk.com/gu...
devamını gör...
müstakbel milli savunma bakanıdır. 2019 sonrası muhtemelen kabinede olacaktır. gayet donanımlı birisi. yerli insansız hava araçlarının mucidi kendisi. cv'si çok başarılı. siyaset çok farklı ama eğer reis kendi kontenjanından birisini bakan yapacaksa selçuk bayraktar donanımıyla itiraz edilmeyecek bir isim bence.

işi ehline, liyakat sahibine teslim ettikten sonra kimin oğlu, kimin damadı, kimin tanıdığı olduğunun hiç bir önemi yok.
devamını gör...
insansız jet çalışmalarına yakın zamanda başlayacaklarını söylemiş olan ülkenin önemli kişiliklerinden. şu anda kullandığımız iha ve sihaları yaptığı ve çok başarılı sonuçlar alındığı göz önüne alındığında kendisi ve ekibinin bunu da başarabileceğinden şüphemiz yok. sadece zaman lazım.
devamını gör...
çok büyük adam, çok çok çok büyük adam. daha kimse kendisinin adını bilmezken, damat olmadan çok çok önce kırsalda askerle sabahlıyormuş mini iha testlerinde. o zamanlar ben savunma sanayiini yeni takip etmeye başlamıştım, özellikle ortaya çıkması bayraktar ile oldu. o makine de adını biraz zor duyurdu. çok iş yapıyor ama öne çıkamıyor diye üzülüyordum. şu an hakkettiği yerde, inşallah daha da ilerler. ihalar kaç askerin hayatını kurtardı, kaç terörist imha etti, ne kadar maddi hasarı engelledi Allah bilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar