selfie

#özgürler 

internet jargonunda ‘sosyal ağda kendi fotoğraflarını yüklemeye verilen ad’ olarak bilinen ‘selfie’ kelimesi, bu sene tam 17 bin kez daha fazla kullanıldı.
devamını gör...
internette dolanırken bu fotoğraflara denk gelmek bi şey değilde, orda burda çekilme anına denk gelmek hakikaten hoş değil. bi kere öyle salak görünüyorlar ki çekerken, kendilerine dışardan bakabilseler keşke o an. kantinde falan görüyorum bi masanın etrafına birden 8-10 kişi oluveriyorlar, yapmacık sırıtmalar... neyse tabi banane onların tercihi. ama bugün bi çiftin selfiesine şahit oldum ki çok ilginçti. paylaşayım yüksek müsadenizle;

otobüs durağına yürüyorum bir de ne göreyim, kızın biri adamın birinin omuzlarında! hani konserlerde falan olur ya, kızlar rock yıldızına kendini göstersin diye salak oğlanların omzuna otururlar. ya da denizde havuzda falan yaparlar (televizyonda gördüğüm kadarıyla).. hah işte öyle, hayvan gibi kızı almış omzuna, hayır yani güçlü kuvvetli biri de değil oğlan ama helal olsun hiç sendelemedi öküz gibi kız omzundayken. neyse oğlan aşağıdan selfie çekti. napim izledim biraz ben de. teyzeler cıkcıkladılar epey.

kıssadan hisse: böyle salaklıklar yapıp, elalemi kendinize baktırmayın.
devamını gör...
başkasına çektirilen fotograflara değil kişinin kendini çektiği fotoğraflara denen hede. bunu haber siteleri öğrenemedi mi yahu, selfie diye alakasız alakasız şeyleri koyuyorlar. ya da kelime meşhur oldu diye tıklama sayısını arttırmak için yapıyorlar. evet bu daha mantıklı geldi şimdi.
devamını gör...
kisinin kendini cekmesi eylemi. bu ara cok populer ve ilgi cekici.

ama hani daha facebook' un yeni yeni yayginlastigi yillarda profil fotografinda kendini cekmis bir kiz/erkek vardi. biz bunlara gulerdik kezban/kiro filan diyerek. "ehehe kendini cekip faceye atmis ehehe" diyerek dalga gecerdik. simdi selfie oldu adi. rt'lerden, fav'lardan, like'lardan kaldiramaz oldu basini. vay be, zaman nasil geciyor sozluk goruyor musun?
devamını gör...
eskiden de çok çekerdik kendimizi de adı selfie olunca meşhur oldu.
biz daha telefonun ön kamerası olmadan da çekiyorduk arka kameradan kendi fotoğrafımızı.
sonraysa batılılar selfie dedi diye moda oldu.
millet özenti başladı abartmaya.
devamını gör...
sırıtık bir sürü kafanın içinde bulunduğu eylem. bak daha şeyi bile bilmiyorum, eylemin adı mı bu, yani insanın kendi kendisinin sırıtık fotoğrafını çekme eyleminin adı mı, yoksa insanın kendi kendisini ya da kendisiyle birlikte başkalarını da çekerek, sırıtık kafalar bütününü oluşturmak suretiyle gerçekleştirdiği fotoğrafın ismi mi? tanımları okudum iki şekil de oluyor gibi. şundan eminiz sırıtık kafalar ve ön kamera. kendi kendimizi çekicez. o da kesin.

***
devamını gör...
mağaralarda yaşadığımız günlere özlemin habercisidir. freud haklıydı dostlarım. en az ibn-i hazm kadar haklıydı.
devamını gör...
bir kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan çılgınlık:

http://www.trthaber.com/hab...

--- alıntı ---

bursa'da "selfie" çekmek için çıktığı gözetleme kulesinden düşen kişi, öldü.

merkez nilüfer ilçesine bağlı badırga köyü solak çayırlar mevkisinde halis türk (30) ve semih altınay (28), sosyal paylaşım sitesine yüklemek amacıyla arkadaşlarıyla ''selfie'' fotoğraf çekmek istedi.

türk ile altınay, fotoğraf çekimi için sanayi sitesi inşaatının gözetleme kulesine çıktı. kulede yaslandıkları direğin kırılması sonucu yaklaşık 6 metre yüksekten düşen türk ve altınay yaralandı.

uludağ üniversitesi tıp fakültesi hastanesine kaldırılan yaralılardan türk, müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. kolu kırılan altınay'ın ise tedavisinin sürdüğü bildirildi.

türk'ün cenazesi, bursa adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar