selülit

çoğu kadının umrunda olmasa da kadınların tek sorunu gibi gündeme getirilen şey. magazincilerce deşilen en çok konu. yakıştığı söylenemez elbette ama onunla yaşamayı öğrenenler için çok da sorun değildir*.
devamını gör...
çaresi bellidir hanımlar... bir adet mecidefendi yosunlu sabun alınır ve kabak lifi ile birlikte banyo yapılarak selülitli bölgeler ovulur. böylece selülit derdinden kurtulmuş olursunuz...ayrıca lahana yağı ve yosun yağını karıştırıp selülitli bölgeye sürdükten sonra streç filmle sarıp 1 saat bekleyin, bu yöntem de selülitli bölgelerin giderilmesinde oldukça etkilidir.
devamını gör...
işte o formül:

cupressi aetleroleum........... 10 damla
juniperi aetheroleum........... 10 damla
taşıyıcı yağ........ 4ons (yaklaşık 120 g)

karıştırılır, ilgili bölgeye masaj ile uygulanır.
devamını gör...
selülit derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde meydana gelir. oluşan selülitler derinin üst bölümünde pütür pütür bir görüntü bırakır ve fiziksel olarak kendine güvensizliğe sebep olur.yağ hücrelerinin fazla yağı depolamasının ve östrojen hormonunun da etkisiyle bu hücreler genişler. kan dolaşımı giderek yetersizleşmeye başlar.
yağ hücrelerinin genişlemesi ise yağ dokusunun aşırı yayılması demektir.bu yayılma deri altı bağ dokusunu da etkileyerek vücudun normalden daha fazla su tutmasına ve dolayısıyla da kan dolaşımının zayıflamasına neden olur. vücut kan dolaşımındaki zayıflamayla birlikte, dokulara eskisinden daha az oksijen ulaşmayla başlar. bunun sonucu dokular elastikiyetini kaybeder ve cilt yüzeyi pürüzlü bir görünüm almaya başlar.kilo vermenin formülü belli, ama...
devamını gör...
tam bi baş belası. spor yapıyorum, düzenli yemek yiyorum ve fazla yemiyorum, abur cubur işini de en az seviyede tutuyorum. bir türlü o tabakadan kurtulamıyorum. aşırı bir şey yok ama ince bir katmanı var, o katman sanki oraya yapışmış gibi. sporu bi bırakayım, hemen kendini göstermeye çalışıyor. velhasıl gitmesi için gerçekten emek vermeniz gerek, öyle sadece yağ sürdüm, streç filme sardımla bitmiyor. mutlaka bol su içmeli ve spor yapmalısınız ya da en azından 1-2 saat yürümelisiniz, hareket etmelisiniz. ayrıca banyoda liflenmeli, soğuk suyu unutmamalısınız. onun haricinde yağları da kullanırsanız mis gibi olursunuz bence. tabi çok kilo da almayın, en başından işinizi zorlaştırır aksi halde.
devamını gör...
yüce rabbimin kadınlara bahşettiği bir bela. insanoğlu da öyle garip ki memedeki yağ dokusuna ayılıp bayılırken bacaktaki yağ dokusu için aynı şey geçerli olmuyor.

konuya dönersek iyi bir genetik, sağlıklı beslenme ve spor ile sağlıklı hormonlara sahip olmanız gerek buna maruz kalmamak için. o genler bi victoria secret meleklerinde var o yüzden geçiyoruz, diğer faktörlerle mükemmel olmasa da göze batmayacak bi seviyede olunabilir.
devamını gör...
spor ve hareketli yaşamla henüz hayatıma girmeyi başaramayan fiziksel kusur. askılı, diz üstü elbiseler üretildiği sürece bu deformasyonla karşılaşmayı hiç düşünmüyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar