sema ramazanoğlu

denizli akepe mv.
aynı zamanda aile ve sosyal politikalar bakanı olmus hanfendi..
basi kapalıdır..
tıp doktoru..
not: bu bilgiye gerek yok da kılık kıyafet avcıları icin yazıldı.
devamını gör...
handikaplı bir açıklama yapmış, ensar vakfı ile ilgili son mevzu hakkında.
normalde kim takar yalova kaymakamını ama sen aile ve sosyal politikalar bakanı isen sözünü tartman gerekir.
söylediklerinde doğru noktalar da var fakat vakfı savunması bir hata iken, kullandığı argüman iki hata olmuş.

özellikle dinamizmi yüksek, akademik yönü ağır, toplumsal meselelere dokunan bakanlıklara daha entelektüel ve genç isimlerin getirilmesi yerinde olur!
devamını gör...
aile ve sosyal politikalar bakanı sema ramazanoğlu, ensar vakfı'nda 45 çocuğa tecavüz edilmesi hakkında "buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz." dedi.
devamını gör...
açıklaması ile ak parti hükümeti bakanlıklarının bir ikisi dışında ehil olmayan kişiler tarafından meşgul edildiği konusundaki fikrimi güçlendirmiştir.
ismet yılmaz, cevdet yılmaz, volkan bozkır'ı çıkarınca gerisinin çok da bir numarası yok gözümde. şimdi bakınca farkettim üçününde ortak özellikleri az konuşup, medyada çok fazla gözükmemeleri. bazıları ilgilendikleri bakanlıkların pasif olduğunu iddia edebilir fakat bence bu bilgilerine ve işlerine bağlılıklarından kaynaklı vakurluklarından kaynaklanıyor.
devamını gör...
izaha gerek yok, çocuklar bir kerecik ...lse bir şey olmaz demiş. demiş demesine de bunların 30 yaşındaki çocuklarına istihza yollu tweet yazılsa, yazan adam kendisini kodeste buluyor. yani çocuk vaar, çocuk var. bunlar hep bana, kültür bakanlığına getirildiği gün, ilk beyanatında ''insan dediğin tazı gibi olmalı '' diyen nazi bakanını hatırlatıyor..
devamını gör...
Allah müstehakını versin ne diyelim.

bakanlığının karaman'daki istismar davasına müdahil olduğunu söylemiş ancak bir yandan da suçun işlendiği evleri kiraladığı iddia edilen vakfın avukatı gibi konuşmuş.

hatırlatalım:

teyze sen bu davaya kamu adına müdahil oldun. aile adına müdahil oldun. onlarca sabi adına müdahil oldun. o vakfın zibille avukatı vardır zaten, sen işine bak. Allah aşkına yahu, olaya bari bir anne olarak bak. insanlıktan çıkıp bizi de insanlıktan çıkarmayın. yetti, illallah yetti.
devamını gör...
hangi akla hizmetle tecavüze uğrayan çocuklar yerine ensar vakfını savunmaya çalıştığını anlamadığım bakan.

ha, pardon anladım. senin en büyük vazifen birilerinin arkasını kollamak. yıllardır bütün yalakaların yaptığı gibi.

hak adalet şu tarafta dursun. önemli olan size bişey olmasın değil mi?

ensar vakfı bitse ne olur lan? hatta bu saatten sonra niye yaşasın ki? onlarca çocuk tecavüze uğramış vakıf bünyesinde. onurlu bir insan tutar kendi kapatır vakfı ben bu işi beceremedim diye.

siz çocuklara tecavüz ederek mi eğitim veriyorsunuz yoksa? es es metodu yani.
devamını gör...
ensar vakfı kendini savunacaksa savunsun, ki başkanı çıkıp hürriyette ahmet hakan'a röportaj veriyor, ama sen devlet olarak birilerini savunma birilerine kefil olma dediğim teyzedir. 10 yıl cemaati sırtınızda taşıdınız kefil oldunuz, şimdi gelinen durum ortada.bir devlet bakanı sözlük yazarı yada kahvedeki insan gibi konuşamaz, dedikleri doğru bile olabilir, ama savunur pozisyona geçilemez. şahsi duygu düşünce dünyanızda sempati duyduğunuz bir vakfı, böyle bir hadise üzerine hükümet adına savunursanız, muhaliflerinizin eline kozu vermiş olduğunuz gibi devlet olarak ülkedeki sivil toplum kuruluşlarını devlet destekli ve olmayan şeklinde de ayırmış olursunuz. devlet sadece vatandaşlara karşı değiş sivil toplum kuruluşlarına karşı da tarafsız olmak zorundadır. hiç bir şey yapamıyorsanız susabilirsiniz, emin olun sustuğunuzda daha az zararlı oluyorsunuz.
devamını gör...
her zaman olduğu gibi akp li yetkililerin emaneti ehline vermediği kişi.

bu beyan akp li bakanların fantastik beyanlarının kaçıncısıdır, saymakla bitmiyor. işin içinde tecavüz edilen çocuklar olmasa güler geçeriz ama maalesef durum çok vahim.

sorumluluğunun bilince olmayan insanlara hak ettiği sözü söylemek bence gereklidir. bu beyanı ile bulunduğu makamın içine etmiştir, saygınlığını yok etmiştir. senin işin hakkında soruşturma olan vakfı korumak değil bakan hanım... senin işin tecavüz edilen çocukların ve ailelerin yanında olmak. bakanlık işini faruk çelik'in "çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı" yaptığı zamanlardaki gibi yapacaksan çok küfür işitirsin bakan hanım...

o vakıftan eminsen çocuklarını gönder bakan hanım... öncü ol topluma. ver çocuklarını o vakfın elemanlarının eline. cesaret edebilir misin?

azıcık annelik, azıcık insaf, azıcık vicdanı varsa o makamda 1 gün durmamalı bu hanımefendi. durduğu her gün bu millete, tecavüz edilen o çocuklara zulümdür.
devamını gör...
aile ve sosyal politikaları bakanlığı yerine, vakıflar genel müdürlüğünün başına getirilmesi münasip kaçacak bakandır.

"bir kez rastlanmış" derken de 45 çocuğa birden tecavüz edilmesinden bahsetmektedir sanırım. zira daha önce adı geçen vakıf 2 çocuğun taciz edilmesi haberi ile de gündeme gelmiş ve yargılanıp, hüküm giyen olmuştu. sanırım rakamlar üzerinden gitmektedir.

http://www.gazetevatan.com/...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar