sen aydınlatırsın geceyi

#özgürler 

onur ünlü'nün manisa-akhisar'da çekimlerine başladığı yeni filmi.
ali atay ve demet evgar başrolde olacakmış.

konusu kısaca "adam karısını çok sevmektedir, karısı onu aldatır, olaylar gelişir." diye özetleniyor, fakat ounur ünlü bu!
filmdeki herkes süper kahraman olacakmış.
duvarların içinden geçebilen bir yan hakem; nesneleri oynatabilen bir kadın; zamanı durduran bir kız; bir dev; bir görünmez imam gibi..

arkadaş oyuncu kadrosuna bak;

ali atay
demet evgar
serkan keskin
ahmet mümtaz taylan
ezgi mola
ercan kesal
cengiz bozkurt
derya alabora

onur ünlü'nün "sinemaya bu filmi çekmek için girdim" dediği rüya projesi olan bir "bankası" filmi vardı meşhur.
konusu onunkine benziyor, adı farklı ama sanırım nihayet çekiyor.

film, ismini cevat çapan'ın shakespeare'in sonelerinden oluşturduğu kitabın isminden alıyormuş.

çekimlerinin 4 hafta sürmesi planlanıyormuş.

şimdiden heyecanlandım vallaha.

ve daha neler neler!
devamını gör...
--- alıntı ---

göğünde iki güneş, üç tane dolunayı olan bu kasabada duvarların arkasını görebilen cemal’in hayattan bir beklentisi kalmamış, üstüne çöken sıkıntıyla baş etmeye çalışırken nesneleri parmağıyla oynatabilen yasemin’de kendine bir çıkış yolu arar. fakat zamanı durdurabilen defne bir süre sonra işlerin karışmasına sebep olacak, yasemin’in ölümsüz patronu ise cemal’in endişelerini gidermeye çalışan görünmez ilkokul öğretmeninin tavsiyelerini boşa çıkartacak şeyler yapacaktır.
“sen aydınlatırsın geceyi” bir takım olağanüstü özellikleri olan kasabalıların olağan sıkıntıları, endişeleri ve dertlerini anlatır.

--- alıntı ---
devamını gör...
istanbul film festivali kapsamında, 12 nisan günü 21.30'da atlas pasajı'nda gösterilecek.
biletler 9 mart'tan itibaren satışta olacak.

--- alıntı ---

sen aydınlatırsın geceyi birtakım olağanüstü özellikleri olan kasabalıların olağan sıkıntıları, endişeleri ve dertlerini anlatır. küçük bir anadolu kasabasında hayat kendi halinde akmaktadır; yan hakemlik yapan cemal maçları yönetmekte, yasemin yumurta fabrikasında çalışmakta, defne kasabadaki tezgâhında kitap satmakta, doktor irfan hastalarıyla uğraşmaktadır. göğünde iki güneşi, üç dolunayı olan bu kasabada duvarların arkasını görebilen cemal´in hayattan bir beklentisi kalmamıştır. üstüne çöken sıkıntıyla baş etmeye çalışırken nesneleri parmağıyla oynatabilen yasemin de kendine bir çıkış yolu arar. fakat zamanı durdurabilen defne bir süre sonra işlerin karışmasına sebep olacak, yasemin´in ölümsüz patronu da cemal´in endişelerini gidermeye çalışan görünmez ilkokul öğretmeninin tavsiyelerini boşa çıkartacak şeyler yapacaktır. "film, karakterlerin özelliklerini ‘süper güç´, karakterleri de ‘süper kahraman´ olarak tanımlamıyor, dünya böyle olsa dahi insanın özünün aynı kalacağını iddia ediyor; dertlerin, sıkıntıların, endişelerin değişmeyeceğini. bu yüzden de euripides´in ‘insan endişeden yaratılmıştır´ sözüyle açılıyor." - onur ünlü

--- alıntı ---
devamını gör...
beyoğlu yeşilçam sinemasında gösterilmekte olan film. 13.00, 15.00, 17.00 ve 19.00 seansları var. ne zamana kadar sürecek bilmiyorum fakat izleyemeyenler bu fırsatı kaçırmasın diyorum. öğrenci 7 tl, tam da ya 8 ya 9'du şimdi hatırlamıyorum.

filme gelince.. onur ünlü gibi bir adamın bile en "garip" filmi olabiliyormuş sanırım. bu da öyle. aynı zamanda da en atmosferik, ki bunda muhtemelen siyah-beyaz olmasının da etkisi var. özellikle son 15 dakikası çok iyiydi. leyla ile mecnun ve şubat kadrosundan birçok tanıdık simayı yan karakterlerde görmek mümkün bu filmde. ayrıntılı olarak sonradan yine yorum yazarız inşallah. ama her halükârda; helal olsun onur ünlü...
devamını gör...
az evvel öğendiğim bir şeyle beni epey şaşırtmış olan filmdir. kız şevket adlı mafya babasını oynayan kişi, oyuncu ayşenil şamlıoğlu imiş. yani kadın! filmdeyken yalnızca ses tonunun farklılığı dikkatimi çekmişti ama erkek olduğu aklımdan bile geçmemişti. ulan onur ünlü...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar