sen benim kim olduğumu biliyor musun

bulunduğŸu konum itibariyle kendisine özel bir önem atfedilmesi gerektiğŸini düşŸünen kişŸilerin, bu özel muameleyi göremediğŸi kişŸilere karşŸı kullandığŸı bir nevi tehdit edici ifade.
devamını gör...
final dönemindeyim. sabah bi kalktım, saate baktım sınava geç kalmışım. neyse hacı koştura koştura amfiye gittim, oturdum önlerden bi yere. sınav nasıl kazık, nasıl kazık anlatamam. daha sınava yeni başlamışken hoca "sınav süresi bitti arkadaşlar" demesin mi. herkes kağıdını verdi. geriye bi ben kaldım. hala sınavı yapıyorum. neyse bitirdim hacı sınavı gittim hocanın yanına. hoca nederse beğenirsin. "senin sınav kağıdı almam". şöyle hocaya bi baktım. dedim "hocam sen benim kim olduğunu biliyor musun". hoca gülmeye başladı "bilmiyorum tabi" dedi. iyi dedim aldım kontrol ettiği sınav kağıtlarını benimkisini koydum kağıt yığınının arasına. gülerek çıktım amfiden. tabi çıkarken hocanın surat ifadesine baktım dumur olmuştu. hocayı dumur etmenin verdiği rahatlıkla bi sigara yaktım amfinin kapısında "like tomorrow will never come" diye bağırdım. sonra koşarak okuldan çıktım.

[sigara sahnesinde hollywood filmlerinden esinlendim kabul ediyorum]
[like tomorrow will never come]
devamını gör...
hayatı renklendiren yeri geldiğinde işe yarayan cümle. bazen de ters tepiyor. nerede ve nasıl kullanılır bilmek lazım.

bir sahne. gerçek hayattan.
-usta bana bir çay
çaycı çayı doldurur istek sahibine uzatır.
elemanın tepkisi sert olur
-bu ne yahu. karton bardakta çay mı verilir.
çaycı cevaplar
-beyefendi çalışanlara karton bardakta ikramediyoruz.
eleman hiddetlenir ve bomba cümleyi kurup soruyu sorar
-bana cam bardakta vereceksin çayı. sen benim kim olduğumu biliyor musun.
-....?
-ben başbakanın şöförünün arkadaşıyım.
höööst ulan düdük. zırt sesi çoktan çıktı zurnadan o senin sesin değildi. başbakanın değil şöförünün arkadaşı şifon çekicisi olsan ne yazar len diyecek oldu çaycı. demedi. onun yerine benden selam söyle dedi. sırtını döndü.çay karton bardakta masa üzerinde öksüz kaldı. ben aldım. siz benim kim olduğumu biliyor musunuz ?
devamını gör...
1 soru.

birkaç yıl evvel aktüel dergisinde polislerin yaşam koşulları üzerine bir haber okumuştum, haberde polislerin en çok ''sen benim kim olduğumu biliyor musun?'' diye çıkışan sürücülerden rahatsız oldukları yazıyor; ve polislerden birinin bu konudaki hatıralarından biri aktarılıyordu, aşağı yukarı şöyle:

günün birinde aracı çevrilen sürücülerden biri ehliyet-ruhsat isteyen polise çıkışarak 'sen benim kim olduğumu biliyor musun?' diye sorar, o esnada kızıyla telefonda konuşmakta olan polis, kızına google'dan adamın ismini aratmasını söyler, gelen sonuç sonrası polis adama döner ve:

- evet biliyorum beyefendi, bi bok değilmişsiniz! cevabını yapıştırır.
devamını gör...
bulunduğu siyasi durumdan ve sahip olduğu maddi değerlerden dolayı kendini bilmezlerin söylediği cümledir. genellikle polisler ve memurlar bu cümleyi duymaktadırlar.
devamını gör...
genelde şapsal saçmasıdır. kendince bir yerlerde bir makam işgal ettiğinden yada birinin yakını olduğundan ötürü saygı beklentisi içinde olma halidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar