sen daha iyilerine layıksın

evlenmede karar aşŸasına gelinmişŸ fakat iki taraftan biri diğŸerini beğŸenmemişŸse en büyük bahane cümlesidir " görücü usulu ile evleniliyorsa "o daha iyilerine layık". direk kendi görüşŸüyorsa "sen daha iyilerine layıksın" denir. burada amaç karşŸı tarafı çok rencide etmeden değŸersiz olduğŸunu hissettirmeden kendini olaydan sığŸırmak amaçtır.
devamını gör...
"bi baltaya sap olamadin", "isi eline yuzune bulastirdin", "bi halti beceremedin", "herif ancak bu kadar katlanabildi sana" veya "bu kiz sende ne buluyordu, hic anlamadim zaten" gibi cumlelerin muhatabi teselli etme ve moral verme amaciyla kamufle edilmis hali.
devamını gör...
"tabiki daha iyilerine layığım ama ben mütevazi bir insanım senle de idare ederim" cevabını vererek, terketmek isteyen kibar ! insanı yeni bir bahane bulması için zora sokmanız mümkün olan terketme cümlesi. sonuç değişmeyecektir ama en azından terkeden kişi, karşısındakinin bu kibarlığı yemediğini anlasın.
devamını gör...
ben seni hak etmiyorum diye devam eden ıssız alper cümlesidir. şöyle gerilip gerilip avucunun içiyle yüzünü buluşturmanın şart olduğu insan cümlesi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar