baaaağzı kesimlerin insan kategorize etme şeklidir. artık akpli - anti akpli ayrımı yetmiyor. akpli değil isen, akplilerin oluşturuduğu kategorilerden birini seçmek zorundasın. burada da maalesef seçmen şapka devreye girmiyor; senin kontrolün dışında gelişiyor hadise.

akpli değil misin? o zaman yüzde 50 paralelsin, tutmuyorsa solcu hainsin, kesmediyse kesin dinsizsin.

(bkz: yokum diyor)
devamını gör...
aslında doğrudan öyle değil. bugün memleketimizde aleni bir savaş var. bu savaşta tarafsız kalmak bile taraf olmak oluyor. müslümanlar çoğunlukla akp cephesinde toplanmış vaziyette. bu cephe dışında nerede durursanız durun memleket için negatif etki yapıyorsunuz.

neden? çünkü ne kadar türkiye ve müslüman düşmanı varsa bugün akp cephesi karşısında birleşmiş vaziyette. vakti zamanında birbirini gırtlaklayan adamlar ittifak yapmışlar. bu durum bile akp cephesinin neden müslümanlar tarafından tercih edilmesi gerektiğini gösteriyor.

şu savaş atlatılsa kim nereye istiyorsa gitsin hiç önemli değil. gün birlik zamanı kapris yapacak gün değil.

yani şöyle söylersek daha doğru olur; eğer müslümanların safında değilsen kafirlerin safındasın. unutmayın ki bedirde mekkede zorunluluktan kamış bazı müslümanlar kafirlerin safında durdular ifşa olmamak için. ama alemlerin efendisi saflar netleşmişken kim nerede duruyorsa onlardandır buyurdu.

saflar artık net. safınızı doğru seçin.
devamını gör...
öncelikle ikinci enrtye eksimi verip yazıma öyle başlayacağım.

faizden, genelevlerden vergi alan ve bunu beytü'l mâl olarak gören bir hükümet evvela islamı temsil edemez, bu 1.
şimdiye kadar kurulmuş hiçbir "cumhuriyet" ürünü zaten islamı temsil edemez, bu 2.
emîr-ul mü'minîn, yani islam halifesi kim ise bîat o'na edilir, ki 1. seçenek bunun tayyip erdoğan veya herhangi bir akp'li vekil olma ihtimalini zaten ortadan kaldırıyor, bu 3.

ehveni şerri tercih etmen bir zorunluluktur anlarım ama ona güzellemeler düzmek en hafif tabirle islamî cehalettir.

tarihin hiçbir döneminde islam'ın adı hırsızlıkla bu derece yakından anılır olmamıştı, bu 4.

yine islam tarihinde ne peygamber efendimiz ne de kurmaylarından, halifelerinden hiçbiri "şahsi" kinleri için "kafire" bile zulm etmemiştir, bu 5. bkz: hel şakakte kalbehû.

son olarak cenâb-ı hakk'a kulak verelim isterseniz;

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ كُونُواْ قَوَّامِينَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ ﴿٨﴾


maide-8

ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. âdil olun. bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.
devamını gör...
islam'ı, tarihi, ülkeyi ve dünyayı bilen birisinin seçeceği safın adı ak parti'dir.

emperyalizm, kapitalizm, sömürü düzeni, abd projesi, bop vs vs... bunlar her zaman için olan şeyler; ak-p öncesinde de vardı; sonrasında da var olacak. ama bu martavallarla 'islam bayrağının yere düşmesine/düşürülmesine izin vermeyeceğiz.

meseleyi, akepe meselesi imiş gibi gösteren, sıradanlaştıran deccal'le savaşımız ilelebet sürecek.
devamını gör...
aslında basit bir mantık yürütmeyle anlaşılabilecek durum. bunun ak-p ya da karşıtı cepheden sert söylemle dillendirilmesi hakikati bulandırıyor sadece.

mevzu şu: türkiye'de belli başlı fikirler, ideolojiler, kültürler ve bunların tecessüm ettiği gruplar, oluşumlar, partiler var. malum ak-p, siyasi rakiplerini yendiği gibi kendi sosyolojik tarafında bulunan gülenciler gibi oluşumları da eledi. dolaysıyla ak-p karşısında geniş bir koalisyon var. bunların her biri kendi nam ve hesabına siyaset yürütüyor tabiki. yani gülen cemaati'nin siyaseti de kendine dönük; chp'nin, hdp-pkk'nın siyasetleri de. bunun dışında, gri bölgede bireysel olarak muhalefet yürütenler de var. bu sözlükte gördüğüm gibi, dışarıda da görüyorum. hatta çok sağlam düşünce yapısına sahip olanları da var. onlarla da oturup tartışabiliyoruz. beri taraftan, ak-p sadece kendi sosyolojik tabanından destek bulan bir parti de değil. kendini liberal olarak tanımlayanların da desteğine sahip. liberal derken, kamuoyunda yanar-döner gazeteci tayfasını kastetmiyorum. ciddi olarak akademik bir bilgiye sahip olan liberalleri tanıyorum. onların da ak-p desteği, ak-p'nin ideallerine katılmaktan ziyade, ortak hasımlara karşı mücadele veriyor oluşları.

gelgelelim, ak-p karşıtı koalisyon kendi nam ve hesaplarına siyaset yürütseler de, tek amaçları ak-p'nin iktidardan uzaklaştırılması. bu yönde bir irade birlikteliği var olduğu gibi, pratik hayatta da söylem ve eylemleriyle birbirilerini destekler vaziyetteler. bu da onları 'geniş bir koalisyonun' parçası kılıyor. bireysel muhalif birisi bunları umursamayabilir; ama onun yerin tayin eden şey de kendisi değil, dünyadaki bu konumudur.

ak-p. cenahından bakılacak olursa, bu koalisyon hem bir bütün olarak görülüp değerlendiriliyor, hem de tek tek değerlendirmesi yapılıyor. evet, bunun için de ak-p ile sınırlı tutulması imkansız bir hainler kesimi yok mu? pkk ne o zaman?

gülen cemaati, eylemleriyle kendini ortaya koymadı mı? bu eylemlerin ne olduğu kendi başlığı altında tartışılıyor zaten.

chp'nin laik-sekülerist-modernist yapısı'nın temel bir fay hattı olduğunu bilmeyen mi var?

alevi kesimin, en az 700 yıllık bir muhalefet olduğunu kim nasıl atlayacak?

bunlar dışında ülkedeki bürokratik devletin, büyük sermayenin, misyon sahibi merkez medyanın (ki 28 şubat'ın önemli bir gücüydüler), sivil toplum kuruluşları üzerindeki ideolojik yığınlaşmaları ve ayrıca ak-p. nin dünya karşısındaki konumunu hiç saymıyorum bile.


devamını gör...
islami açıdan beş para etmez, pesyape, kuran ahlakıyla ilişkisiz bir siyasi aklın, islam'ı, tarihi, ülkeyi ve dünyayı bilenleri sindirmek, korkutmak, susturmak için yaptığı algı operasyonudur.

emperyalizm, kapitalizm, sömürü düzeni, abd projesi, bop vs vs gibi 'islamın bayrağı' fetişizmi de maalesef hep olacaktır. her siyasi sağ iktidar da bunu kullanmaya çalışacaktır. kendine gönüllü taklacı güvercinler bulacaktır.

ancak müslüman milliyetçilerinin islam adına 'hadsizliğiyle' vicdan ve izanla bağını koparmış bir siyasal aklı islam davası olarak sunma kifayetsizliğine meydan bırakılacak değildir.

al sana analitik düşünce varsılı dönemin mottosu 'akpliysen övün, değilsen itaat et' (bkz: bütünüyle kolpasınız)!
devamını gör...
hem sen hainsin hemm sen paralelsin demek kelime ısrafıdır. algı ve gerçek düzeyinde eşitlendi ikisi.

diğer yanda ülke ideolojik ve sosyolojik olarak bir çok kategoriye ayrılabilir. saflaşma, kamplaşma kutuplaşma inanç temelli yapıldığında ayrımlar çok net aslında. ama ne varki gülen cemaati özelinde bu ayrışma flulaştı. bugün iktidarı değer referanslı karşısına alan cephenin tamamı laik ve seküler. sadece gülen cemaati inanç temelli bir yapıyken halk tabiriyle dinsiz cepheye dahil. hayatı kendi ideolojik ekseninden okuyan ve fikrinde istikrarlı olan her düşünce öznesi saygı değerdir. mide bulandıran bukalemunluktur.
devamını gör...
bir zat ın eseri olan söylem, eseriyle gurur duysun şimdi.

yakınlarımdan gördüğüm muamele şuan da tam olarak bu. ama başlıktaki gibi kulp da bulamıyorlar ona yanıyorum en çok.
paralel değilim, dinsiz de değilim, hain de değilim. 15 ay aslanlar gibi askerliğimi doğuda komando bölüğünde yaptım, terhis edilmeme 1 gün kala en zor operasyonlardan birine çıkmışlığım var devrelerim tezkere eğlencesi yaparken. çok şükür namazında niyazında haram lokma yemeyen, çevremde birçok kişi tarafından iyi denilen biriyim. paralel desen milli görüş çizgisinden geliyorum. hatta akp ye 2 dönem ve referandum da oy vermiş insanım. işte bu sebeplerden ötürü akp yi gönül rahatlığıyla eleştiririm ortamlarda. ha belediye seçimlerinde oyumu akp ye veririm bir öyle de ilginç bir dünya görüşüne sahibim.

onu bunu bilmem; din, vatanperverlik falan kimsenin tekelinde değildir!
devamını gör...
türkiye'deki her kesimin tutucularında görülen etiketleme mekanizmasının ak partili ayağıdır. cemaatçilere ak partilileri sorun, saadetlilere sorun, solculara diğerlerini bir sorun, benzer yaftaları duyacaksınız. bu bütün topluma yayılmış bir bozukluk. salt ak partililerle sınırlı değil.
devamını gör...
bunu söyleyenlerle bundan şikayet edenler arasında pek bir fark yoktur.
siz değil misiniz kim akpyi savunsa ya da eskiden kim akpye karşı iken sonra akp tarafında geçse "yalaka, yardakçı, menfaatçi" diyenler? "kesin ihale almıştır" diyenler?
üst tanımlarda da görüldüğü gibi akpli olduğu için insanların dini sorgulanıyor.
aslında hepiniz aynısınız, herkes birbirini yaftalıyor.
gülüyorum hepinize.
devamını gör...
akp seviciliği yapanların dillerinden düşmeyen söz. tabii ki akpli değilsin demiyorlar. tamam beyin yerine saman dolu olabilir çoğu fakat arada çalışıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar