seneler sonra kürt olduğunu öğrenen insan

bana göre hiçbir değişiklik arz etmeyecektir. genetik olarak ne olduğumuzun hiçbir değeri olduğunu sanmıyorum. ezilen ,kimlik faşizmininin ana öznesi veya nesnesiymişmiymiş ideolojik saplantılardan ibaret bunlar. kendimi türk hissediyorum bana yeter. birileri beni asimile etse ne etmese ne? bugün bizler batı'nın kültürünü alarak giderek kendi benliğimizden zaten uzaklaşıyoruz. annemin babannesinin annesi kürtmüş mesela çok oldu bunu öğreneli. illa ki bulaşmıştır bu kadar çok kültürün bir arada olduğu toplumlarda bu tür şeyler.

mesele etnik kökenin değildir, hiçbir zaman bu olmamıştır. mesele senin yaşadığın tecrübe ettiğin şeylerin sendeki yansıması sadece. ben bir türk olarak senin yaşadıklarını yaşasam kuvvetle muhtemel aynı şeyleri hissedebilirdim. ama ki şayet sen zulüm görmemiş, ezilmemiş, hunharca katledilmemiş, hakarete düçar olmamış biriysen ve sırf ideolojik zırvaların ve entelektüel bilginle tarihe dair okumalarınla kendini ezik hissediyorsan senden bir halt olmaz. çünkü devlete, millete sen beni eziyorsun, dışlıyorsun tatavası yapmak hak savunuculuğu değildir. lüzumsuz ortalık karıştırma dürtünün bir sonucudur olsa olsa. ama ki şayet zor günler yaşadıysan bizzat kendin en azından samimiyetine verip susarım.
devamını gör...
zamanında ettiği kavgalara üzülmüştür.
düşünsene erkek gibi tek başına ettiğin kavgalarda arkanda kırk kişinin daha olduğunu daha bi erkeksi olmaz mıydı.
devamını gör...
kürtler şerefli, inançlı insanlardır.
şerefli ve inançlı bir insan olarak ehli küfrün değenecekçisi pkk ve hdp ye buğz ederek işe başlayabilir.
tabi türkçü falansa epey travma yaşayabilir.
devamını gör...
kürt değil de, zenci olduğumu çok sonralarda öğrendim. dur anlatıcam, bırakmam;

ben, annem tarafından 5 yaşından ergenliğe kadar mehter marşları, osmanlı padişahları, kanuni ve fatih'in cesaret dolu hikayeleri ile büyüdüm. tam bir milliyetçi olarak yetiştirildim.
babamı çok hatırlamam, öldüğünde adımı zor söylüyormuşum zira.
babam sudan göçmeni bir zenci, annem ahıskalı bir türk.

babam ölünce zencilik sadece genlerde kalmış, tam bir türk gibi yetiştim.

seneler sonra, özümü bulma arayışı içinde iken keşfettim zenciliğimi. o da amcama bakıyorum, adam silme siyah. babamın fotoğrafları falan, dedim bu işte bir terslik var. hulasa türk değilmişim. çok da yıkmadı bu beni, çok da ölmedim üzüntüden.

ırkın ve cinsiyetin insana farklılık ve nitelik katmadığının en az bir kalıp peynir kadar farkındayım. zenci değil de kürt olduğumu öğrensem yine fark etmezdi sanırım.
devamını gör...
bu sorun damarlarında faşist kanı gezenlerin problemi bir müslüman olarak son nefesimde rum yada kürt olduğumu öğrensem eyvah dersem küfür üzerine öleceğime inanırım.o nedenle ayrıştıran ırkçılıktan birleştiren islama sığınırım..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar