şener şen'i komedyen olarak görmüyorum

aydemir akbaş denen dayının beyanatı. Şener Şen komedyen değilmiş çünkü korkakmış falan filan. Yahu sen ne hakla Şener şen'i eleştiriyorsun? Senin oynadığın yeşilçam filmlerini de biliyoruz.

--- alıntı ---

yeşilçam’ın usta oyuncularından aydemir akbaş, komedi filmlerine ve komedyenlere ateş püskürdü. oyuncu, “şimdiki komedi filmlerini ve oyuncularını başarılı buluyor musunuz?” sorusuna, “türkiye’de tam anlamıyla komedi diye bir şey yok. hepsi cıvıklık ve sululuk... şahan gökbakar sadece sakal bırakıyor o kadar” dedi.

bugüne kadar oynadığı projelerde genellikle yönetmen yavuz turgul’la çalışmayı tercih eden ve birçok ödüle layık görülen şener şen’le ilgili de konuşan akbaş, “şener şen’i komedyen olarak görmüyorum. fazla bir şey yapmıyor, çünkü korkak. bir adamın arkasına girmiş ve o ne derse ayak uyduruyor” açıklamasını yaptı.

--- alıntı ---

http://www.milliyet.com.tr/...
devamını gör...
aslında yavuz turgula takılıp kaldığı bana göre de doğrudur. biz bu yavuz abi yüzünden yedi yıldır şener şeni ne bir dizi de nede sinema filminde göremiyoruz. en son av mevsiminde oynamıştı üzerinden yedi yıl geçti belki, aydemir akbaş söylediklerinde yanlış değil sadece gereğinden fazla sert çıkmış o kadar. şener şen yeşilçam'a bıraktığı naçizane filmler dışında hiçbir komedi filminde oynamadı.
devamını gör...
yavuz turgul a takılmış...

lan manu nerdeyse 30 sene sir ferguson ile takıldı...

yani demem o ki muhteşem uyum yakalamış bir birliktelik var sorun nerde bunda ve bunu niye bozasın...
devamını gör...
doğru bir söz. "komedyen" değildir zaten şener şen, esaslı bir aktördür, sanatçıdır. aydemir bey için ise diyecek şey çok da yaşına ve tiyatro geçmişine hürmeten demeyim bari.
ya da diyeyim de içimde kalmasın;
zamanında erotik komedilerde, abuk türkücü filmlerinde ve son döneminde şafak sezer'in filmlerinde oynamış bir oyuncunun şimdi cıvıklıktan falan yakınması gerçekten "komedi" olmuş.
devamını gör...
işin ironik tarafının türkiye'nin en cıvık, en sulu, en iğrenç, ucuz erotik "komedilerinin" baş rol oyuncusunun (hayır şahan'ın bile bu kadar olduğunu düşünmüyorum) komedilerin cıvıklık ve sululuğundan yakınması olduğunu gördüğümüz beyanat. hayat çok ilginç lan.
devamını gör...
adam siyasi hiç bir topa girmediği için tüm sanat camiası , sosyal medya ve entel dantel takımı tarafından son 5 -10 senedir hakkında söylenen sözlerden biri. hatta bu en hafifi bile denebilir.

helal sana şener şen sırf işini yaptın , siyasetin o bayağı ve iğrenç dilini hiç bir zaman kullanmadın , kimsenin gazına da gelmedin ve tüm halkın gönlünde taht kurdun.

ama ibrahim tatlıses için söylenen aslında tüm sanatçılar için geçerli olan bir söz var o sözü tüm sanat camiası uygulasa sanatçılar çok daha fazla takdir görür şu toplumda.

"ibrahim tatlıses sen sadece şarkı söyle ama sakın konuşma konuştukça batıyorsun çünkü"
devamını gör...
benim için türk sinema tarihinin en büyük oyuncusu kendisidir. oynadığı farklı farklı karakterleri ön plana çıkartabiliyor.abd doğsaydı dünya çapında olurdu.
kemal sunal daha meşhur olmasına rağmen ondan da daha büyük oyuncuydu. tek tipleme oynamadı kemal sunal gibi.
kemal sunal ı da ayrı severim küçüklüğümde gazete cd sini verirdi hepsini toplamıştım.
bir daha böyle bir ikili zor görürüz. yeni nesilin komedi anlayışı recep ivedik seviyesinde olduğu için görmezler tabi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar