seni başkan yaptırmayacağız

#siyaset  #özgürler 

hdp başkanı selahattin demirtaş'ın tayyip erdoğan'ı hedef alan açıklaması.

milliyetçi oylar akp'ye yönelsin diye oynanan bir oyun mu diye insan şüpheleniyor...

devamını gör...
akıl hocası abdullah öcalan "başkanlıkta erdoağan'ı destekleriz" diya ayan beyan açıklamışken ciddiye alınmayacak demirtaş çıkışı. nerde görülmüş demirtaşın öcalan'ın aklının izinden çıktığı.
bal gibi seçim stratejisi, sözde erdoğan'ı başkan görmek istemeyen kesimden oy koparacak, hdp zıt gitti diye milliyetçi oyları akp'ye kaydıracak. ne mal olduklarını bilmesek yiyeceğiz.
devamını gör...
demirtaş, türk solunun - cihangir'deki marjinaller - ve anaakım türk medyasının pohpohlamasıyla böyle konuşuyor ama öcalan-zana-dicle çizgisi başkanlığa şartlı destek veriyor. demirtaş'ı anlamak mümkün değil. oy aldığı tabanın ikinci tercihi ak parti iken ve halkının en çok teveccüh ettiği parti ak parti iken o hala chp yörüngesinde hareket ediyor. halka değil sol entelijansiyaya göre kendini uyarlarsan olacağı bu.
devamını gör...
futbol hayatının son demlerine gelip para için arap ülkelerine kramponlarını taşıyan ve tribünlere oynuyor diye tabir ettiğimiz futbolcu kesiminin bizdeki siyasetçi ayağıdır. komiktir.
devamını gör...
küçükken bize sataşıp kızdırmaya çalışan abilerimize "seni döverim" diye karşılık verirdik.
gülerlerdi. o aklıma geldi şimdi.
ne kadar da benzer bir durum.

kaçak elektrikle pikaçu beslemiyorlarsa dedikleri biraz imkansız.
devamını gör...
başbakan milliyetçi oyları toparlamak için kürt sorunu yok kardeşim derse. hdp ile başkanlık konusunda anlaştık derse gercek muhalafet partisi hdp başkanıda bunu der. bir tek sizin lideriniz uyanık demi. el mi yaman beymi yaman görülür!.
edit: twitterde birinci sıraya yükselmiş hastag.
devamını gör...
ee halk bu adama oy veriyor onu napıcan selo başgan. hatta kürtler de oy veriyor. bak sana değil, başkan yapmayacağım diye posta koyduğun o kişiye. o kısmı nasıl halledeceksin onu da söyleseydin. gerçekten komik bunlar. neyi yapacan tamam ama nasıl yapacaksın. buna dair de birşey söyleseydin.
devamını gör...
milletvekili görünümlü herif sana burda yardırmayı çok isterdim ama formata aykırı. sen ve senin gibilerin ne mal olduğunu yerel seçimlerde, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gördük, sen alkış tutarken biz tarihe not düştük. tayyibin size verdiklerini baban vermedi be.
devamını gör...
şuan twitter'da dönen hastag. hdp'nin içinde patlattığı bomda sosyal mecrada ses getirmiş. ee ölülerinizi ve yaralılarınızı ne yapacaksınız? işin komik yanı kürt kimliğini tanımayan kemalist laik tosuncuklar dahi destek vermiş. neyse yiyin la bir birinizi..
devamını gör...
kürtleri dağda yürürken çıkarılan kart kurt sesiyle açıklamaya çalışan öfkesi aklından büyüklere kendini beğendirmeye çalışan acemi siyasetçi böğürtüsü.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar