serious sam

çocukluğumuzun efsane oyunlarından. ilk ikisi son derece eğlenceliydi, fakat "yıllar sonra üçüncüsü çıkan oyunlar"ın uğradığı azizlikten o da nasibini aldı sanırım. geçen senelerde çıkan üçüncü oyunu ilk ikisine göre başarısızdı.
devamını gör...
oyun aleminin fenomenlerinden.çılgınlar gibi oynardım ve oynadığıım oyunlar arasında hard'da oynayıp bu kadar zorlandığım tek oyun.özellikle bazı görevlerde iskeletlerin ruh hastası gibi saldırması mermiden tasarruf etmeler...vay be ağzım sulandı yine.
devamını gör...
serinin bütün oyunları bir paket içinde steam'de şu an 26 lira. zamanında çok oynamışlığımız vardı, alacağım diyordum bugüne nasipmiş. seriyi sevenler kaçırmasın.
devamını gör...
önüne çıkanı öldür! teması ile yola çıkan, eski mısır da geçen bir fps oyunu. yapı olarak `doom`'a benzetilse de, ikisini de oynayan biri olarak bu benzetmeye karşı çıkanlardanım. elinde motorlu testeresi ile size saldırmaya çalışan oduncudan tutun, elinde kafası ile size doğru bağırarak gelen kamikaze'ye kadar çeşitli varlıkları öldürmeye çalıştığınız, doğrudan stres atmaya yönelik bir oyundur. her düşmanın farklı bir sesi var, böylelikle size yaklaşmakta olan düşmanın ne olduğunu anlayabiliyorsunuz. bölümlerin sonuna yaklaştığınızda geniş bir alanın ortasında sizi bekleyen bol miktarda cephane, zırh ve sağlık gibi şeyler bulunmakta. bu cephaneleri aldıktan sonra bilin ki müzik eşliğinde saldırıya uğrayacaksınız. oyun bana göre, çok düşük sistemlerde çalışma özelliği gösteren en iyi oyundur. eğlencelidir, hoştur. kesinlikle tavsiye ederim.
devamını gör...
çeşit çeşit canavar ve düşmanlara karşı mücadele verilen fps oyunu.. hiç sonu gelmeyecek gibi oynardık.. şimdilerde nostalji olarak kalsa da her daim gönlümüzde olacaksın sam reyiz..
devamını gör...
üstünüze yarım saat aralıksız bir ordunun geldiği bölümlerde cephaneyi tasarruflu kullanma, en ufak ilerleme de kaşla göz arasında save etme yada bunun için ateş altındayken save tuşuna basmasi için kardeşe bağırma, yüzlerce defa ölüp pc kasasını camdan dışarı fırlatmadan sabırla yeniden oynama gibi beceriler kazandıran oyundur.
devamını gör...
bu ilk çıktığı zaman büyük kuzenim oynuyordu başka kimseye oynatmazdı yavşak, save lerini bozarız diye ben de transa geçer gibi izlerdim onlar oynarken. hayatımın en büyük eğlencesi o zaman oydu abilerim oynarken yutkunmadan nefes almadan onları izlemek. oyuna başlamadan önce herkes çağrılır millet dizilir başına ayin yapar gibi izlerdik.
serious sam daha sonraları manyak gibi oynadığım bir oyundu mizahi bir yönü bulunan o zamanlar için kusursuz bir oyundu. zorluk seviyelerine göre insanı cinnet geçirecek derecede de zorlardı. lakin 90 lar ve 90 sonu muhteşem zamanlardı.
devamını gör...
daha 4 5 yaşındayken oynardım bunu. aslında tam olarak oynayamazdım. bilenler bilir, ilk başta yeşil bir vadiye inilir ve oradan tapınağa girilir. işte ben her seferinde o yeşil vadiye iner, tapınağın önüne gelir ve orada kalırdım. sonra tekrar yeşil vadiye iner çatışır ve tapınağın önüne gelirdim. sonra tekrar yeşil vadi. tapınağa giremezdim çünkü çok korkardım bir de o karanlık tapınağa mı gireceğim.. zaten o yeşil vadide üstüme koşan boğamsı ve envai çeşitte yaratıkla baş etmek küçük kalbime ağır gelirdi. üstüme her koşan yaratıkta büyük çığlıklar atardım. ev sesimle inlerdi. hayır ortam korku verici de değil, günlük güneşlik tosun paşa vadisi. küçüklük işte.

tapınağın içini görmem ilerleyen zamanlarda büyük kuzenimin bize gelmesiyle olmuştu. benden bir yaş büyük kuzenim de tapınağa girdikten sonra ilk engelde telef olunca uzatmadan bırakmıştık. bende bu oyunun değeri büyüktür ilk oynadığım oyunlardandır.
devamını gör...
yaş grubu +28 olan yazarlar zamanında oynamışsa ne menem bir oyun olduğunu iyi bilirler.
serious sam içinde mizah unsurlar bulunduran saf kan bir shooter oyunudur. yani öyle bir shooter oyunudur ki oyuna girerrsin ve girdiğin gibi üzerine 500 yaratık atlar. bazı bölümlerde yaratık öldürmekten bilegimin uyustugunu bilirim. tâbi ki hard seviyede oynayarak defalarca pc yi ateşe verecek seviyelere geldim ama serious sam bitirdiginiz zaman insana tatmin hissi vermeyen tuhaf bir oyun da aynı zamanda. çünkü ortada senaryo denilen bir şey yok gibi.
oyun hebele hubele başlıyor aksiyon bir saniye azalmadan sonuna kadar artarak manyak gibi ama artarak devam ediyor.
iyi oyun mu? meh.. bence değil. çok vakit geçirdim başında bütün oyunları oynadım ikisini bitirdim hatta birden fazla ama serious sam bir şeyleri vurup stres atma uzerine bir oyun. bu kadar. oldukça basit bir yapısı var
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar