ses

1970 li yıllarda yayınlanmışŸ olan magazin dergisidir. 6 şŸubat 1971 yılında yayınlanan 6. sayısının kapağŸında kırmızı mont ve bere giymişŸ türkan şžoray resmi vardır.
devamını gör...
1970 li yıllarda yayınlanmış olan magazin dergisidir. 6 şubat 1971 yılında yayınlanan 6. sayısının kapağında kırmızı mont ve bere giymiş türkan åžoray resmi vardır.
devamını gör...
ümit ünal imzalı gerilim filmi...yapımın bize ait olması beni heycanlandırıp ümitlendirdi..velhasıl ünal o kadar titizliğine rağmen hayallerimi suya düşürdü gene ..türkler korku filmi yapamaz demek doğru değill ,,,diye haykırmak istedim ama olmadı gene ! halbuki ne kadar güzel filmleri vardır kendisinin gerçekten umut vaad eden bir yönetmendir..ses filminde ki tek doğru sanırım bayan oyuncu..onun haricindeki her şey yavan ve vasattı ne yazık ki..
devamını gör...
bir ümit ünal filmi. her ne kadar kendisini sevenler için (ki ben de bunlardan birisiyim) "ne olursa olsun; ümit ünal yapmış, bir izlemek lazım" diye bir düşünce uyandırsa da filmi izledikten sonra sizi olumlu düşüncelerin ve iyi niyetli yargıların çoğunun bertaraf olduğunu üzülerek kabullenmek zorunda bırakan, atmosfer açısından fena olmasa da senaryosu pek de öyle ahım şahım olmayan bir film. belki de senaryosunu başkasının yazmış olmasının bunda etkisi vardır.. ümit ünal zaten iyi bir senarist, hatta ilk senaryosu 21 yaşındayken filme çekilmiş olan bir adam.. kendi senaryoları yetiyor bence..
devamını gör...
çeneni avuçlarının içine alıp,
duvara dalıp
kalma!.
çeneni avuçlarının içine alma!.
kalk!
pencereye gel!
bak!
dışarda gece bir cenup denizi gibi güzel,
çarpıyor pencerene dalgaları..
gel!
dinle havaları:
havalar seslerin yoludur,
havalar seslerle doludur:
toprağın, suyun, yıldızların
ve bizim seslerimizle...
pencereye gel!
havaları dinle bir:
sesimiz yanındadır,
sesimiz seninledir.

nazım hikmet ran
devamını gör...
seslerin birbirini izlemesininin bilim insanları bir şey ifade etmediğini söyler. buna göre maria callas'ın sopranosu: ahenkli, kışkırtıcı ve büyüleyicidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar