sessizce ağlamak

hayatta belli bir noktayi hedeflerken hayatin sizi başka yerlere çekmeye zorlaması ,

yaşananlar gozunun önünden gecerken belirli bir anda duramamak,

bir şeyleri yapmayi amaç haline getirmişken o amacı birlikte gerceklestirmek istediginiz kisinin sizi birakmasi,

nerede hata yaptim derken şu anki yalnizliginizin tüyler ürpertici sogukluguyla yuzlesmek,

sevmek ama hala sevilmemek,

ve belki de kendinize vermeniz gereken önemi başkasinin size bakis acisini güzelleştirmek icin heba etmek..

sessizce ağlamak yalnizligin bir tezahürü, o kadar yalnizken de yaninizdakilerin soguklugudur. eger sessizce, çaktırmadan aglayabiliyorsaniz siz gercekten ağlanacak omuza değil kendinize ihtiyaç duyuyorsunuzdur.

kendimizi kendimizde kendimizin bulmasi dileğiyle.
devamını gör...
bunu başaran insanlara ayrıca saygı duyuyorum. ben ağlarken tazmanya canavarı gibi ses çıkarıyorum. gözyaşlarım sümüklerime karışıyor. burnum tıkandığı için çıkan ses daha da garipleşiyor. ıyy ne pis ağlıyomuşum ben.
devamını gör...
acı verici aynı zamanda gülünç olabilecek bir durumdur.

acı verici tarafı gerçekten bir olaya tepki veremeyen insanın bunu yapması.

gülünç olan ise üniversiteyi dış şehirde kazanan ve ailesinin yanından hiç ayrılmamış kişinin yapmasıdır. şahsi tecrübemdir ki sessiz ağlama yerleri özellikle yurtta ki tuvaletlerdir.
devamını gör...
bütün emekleri boşa çıkmış, onca beklediğinin bir hüsran olduğunu görmüş, içi birbirinden büyük ukdelerle dolmuş bir insanın, elinde olmadan kendini içinde bulabileceği bir hal - ya da işte, bir şeylere sahiden yazık olmuştur; yapacak, edecek, diyecek hiçbir şey kalmamıştır da bu olmuştur. insan, kısık bir hırıltı eşliğinde yüzünün yandığını hissedecektir artık. hem bir değil, iki değil, hayatında bu kalıcı çöküşler sürüyorsa hâlâ, böylece aradan çekilecek ve kendini gizliden salacaktır tabii, ne yapsın.
devamını gör...
yikilmamasi gereken kale olanların aşırı baskı zamanlarinda ağladığı gibidir. tutamaz kendini ama boşalır o yaslar, düğüm olur çene, dil, yutak... akıl mecalsiz, hüzün en küçük hücrede.
devamını gör...
bir elini kestiğinde verdiği acıyla ağlama hali degildir.çok üzgünsündür. boğazda bıraktığı acı ile bedelini de ödersin.
devamını gör...
tamamen kişilik ile alakalı olduğunu düşünüyorum. bazı insanlar vardır her şeyi içlerine atarlar. kolunu kesseniz çığlığı içinde kopar. kalbi yansa gözyaşı içine akar. bazen o göz damlaları asilik yapıp yanaklardan aşağı süzülür ama hıçkırıksız ve sessiz. bu bir duruş kimileri için.
devamını gör...
bazen zarurettir. yaşamaya devam edebilmek için hiç olmamış, yaşanmamış gibi numara çekmek zorunda olduğunuz bir mevzunuz varsa, ağlamak için gölgelerde gölge beğen.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar