sevan nişanyan

düşündüklerini hiç çekinmeden ifade etmesi doğrudur da bir de özellikle tarih konusunda yazdıkları gerçek olsa, siyasi düşüncesi doğrultusunda çok açık gerçekleri bile tahrif etmese daha iyi olacaktır.
devamını gör...
dışkısını bir kavanoza koyup karısının başına boca etmesi sonrasında vuku bulan boşanma davasıyla gündeme gelmişti bir zamanlar. gazetecilere "ben onun kocasıyım, bu onun için bir şereftir." şeklinde beyanatlarda bulunmuştu.

insan böyle biri olunca dediklerinin de pek bir kıymeti harbiyesi kalmıyor. ayrıca geçtiğimiz günerde "türkiye'ye bir ordu lazım mı?" başlıklı bir yazı yazarak ülkenin bir orduya ihtiyacı olmadığını belirtmişti. ordunun azaltılması, sivilleştirilmesi, askeri yargının kaldırılması elzemdir fakat ordunun lağvedilmesi kesinlikle populist bir politikadır, gereksizdir, akıllı insanlarca savunulacak bir tutum değildir. her ülkenin bir orduya ihtiyacı vardır.

taraf gazetesinde karalamaktadır.
devamını gör...
vakti zamanında, sanırım 2006'da bilgi üniversitesinde, nazımı anma gününe davetliydi sevan. iki dakika nazımdan bahsetti bahsetmedi derken en haz aldığı alana resmi -ideoloji üzerine eleştirilerine mevzuyu oracıkta bağladı.
ulan noluyoruz hani nazım için gelmiştik derken..
yusuf ziya ortaçın atatürkü ekbernidalarıyla dolu şiirini haykırarak okudu ve kürsüden indi.
devamını gör...
taraf gazetesine yakismayan yazar. bilgisiyle, yazdiklariyla filan degil de, su kavanozla diski meselesinden. hanimina boyle bir is eden insan isterse dunyanin en buyuk entellektueli olsun benim icin bir degeri yoktur.

gerci bu yazar bir kere ve bir kisiye kavanozla pislik atti, ama mesela yilmaz ozdil her gun, her okuyanin kafasina bosaltiyor daha beterini o ayri.
devamını gör...
etimolojik açısından eksiklikleri olsada (kelimebaz okuyan bilir.her gün bişi öğreniyorum der maillerden) çağdaş türkçenin tek etimolojik sözlüğünü yazmış ermeni şahsı muhterem

tipi tipdir;o gözlükler kel kafa o bıyık ayrı bişi ama kafası zehir gibi çalışır.

bi b'ku kendini b'k etmiştir ve toplum gözünde itibarını iki paralık etmiştir

(bkz: http://nisanyansozluk.com/)
devamını gör...
dışkı olayı başlı başına bir yaratıcılıktır.1000 sene düşünsem aklıma gelmez.köylüleri aşağılayan moderen bir kadına verilebilecek en iyi cevaptır.selamlar sevan nişanyana
devamını gör...
etimolojik sözlük'ün kurucusu ve taraf'ta kelimabaz köşesinin sahibidir.bu ülkede "kral çıplak" diyebilen nadir insanlardan.
devamını gör...
eşine yaptığı "eşine az rastlanır" bir protesto eyleminden sonra her adı geçtiğinde "eheha o karısının kafasından aşağı eahe" şeklinde tepkilerle bahsedilen insan olmuştur. belki de kendisi de biraz bunu istemiştir. sert muhalefetini mizahi yönü biraz daha sempatik hale getirmektedir. kabul ediyorum kimse kimsenin kafasından aşağı bir kavanoz dışkı boşaltmamalı, ama boşaltırsa da bu "enteresan" bir şey arkadaş; komik bir şey, çılgınca bir şey** tam sevan nişanyan'lık bir şey.
sözlüklerini internetten kamuya açarak çok büyük bir kamu hizmeti yapmaktadır. belki yüzlerce kez sözlüğüne başvurdum, buradan kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. sağlam bir etimolojik sözlük bugün öğrenci bütçesini epey sarsan fiyatlarda ve yine de kağıt üzerinde internetten tek tıkla ulaştığın gibi rahatça araştırma yapma olanağını sana sunmamakta.

gerçek bir kelimebazdır. ucundan tuttuğu kelimeyi lisan lisan, memleket memleket takip eder. ve işin garip kısmı bu kelime takibi esnasında ne yapar eder yine kemalizme giydirir. insanın "asla düşman edinmemesi gereken" insanlardan biridir**. ufacık köşesinde sistemi öyle bir yerin dibine batırıp çıkarır ki siz bir yandan tebessüm bir yandan hayret ederek okursunuz. kendisiyle ittihat değil konjonkturel bir ittifak edilmesi gereken insandır.
devamını gör...
son günlerde yazdığı bir iki yazıyla dinin kutsalın tırı vırı olduğunu ifade etmiş bir canbazdır.

günlük olarak başlığını takip ederim. yüzeysel arapçasına güvenerek böylesi bir hamle, ister istemez kavanoz olayını aklımıza getiriyor.
devamını gör...
--- alıntı ---
Neymiş? Allah diye biri varmış, canı sıkıldıkça kitap yazarmış ama artık yazmamaya karar vermiş, pırpır kanatlı ulaklarla birtakım hazretlere mesaj iletirmiş, o hazretlere dil uzatan maazallah çarpılırmış. Bu hikâyelere istemesen inanma diyorlar, tamam, ama inanmadığını açık açık söylemen caiz değildir. Nedenmiş? Müslümanlar alınırmış!

Doğanın boşluk kabul etmemesi gibi, bu toprakların havası mıdır, suyu mudur, özgürlük kabul etmiyor herhalde.
--- alıntı ---


tanım:yedeğinde mok dolu kavanoz taşıyan mok herif...

devamını gör...
kendisi hakkında, acaba 'bu ermeni asıllı türk vatandaşı' yazarımız dini inançlar konusunda yazdıklarını ne tür kıvraklıklar yaparak açıklayacak, 'ben aslında böyle söylemek istemedim beni anlamayanlar beni en şiddetli eleştirenler' diyerek bir gün öldüğünde cenaze arabasının arkasından gelenleri 'hepimiz ermeniyiz ulan!!! var mı ötesi !' diye bas bas bağırtacak diye düşündüğüm yazar.
'sokuyoruz kaçıyoruz, sokuyoruz kaçıyoruz biz bunu hep yapıyoruz' alın size sloganda buldum.
devamını gör...
medya aleminin trolü olma konusunda koşar adım ilerlemekte olan birisi.

türkiye'ye ordu lazım mı, adlı iki perdelik "komedi" oyununun ardından burada bir sürü omurgasız kendisini demokrasi kılıcı ilanda etmiştir.

yeterli ilgiyi göremeyince kutsala kılıç çekip yazının adını da sansür koyarak, anaforlardan anafor beğen demiştir.
devamını gör...
kendisi üzerine kısa bir külliyat derlemek gerekirse...


kendisini bir kaç ay önce türkiye'ye ordu lazım mı isimli yazısıyla tanıdım.

http://nisanyan1.blogspot.c...

burada ki eseri sürrealisttir. tabi muhaliflikte sınır yapan bir fantastik bir yazı olarak nitelendirdim ve bir süre uzak durdum. -öncesinde de kendisi hanımına kendi pisliğini atarak manşet olmuştu sanırım-

aylar geçti hazret saldıracak bir sürü konu buldu, kendini eşsiz bir etimolog, dil bilimci addetti ki filologlar tartışsın bunu.

sonra dil konusunda yaptığı yanlışlıklar üzerine geri vites'e taktı;
http://www.taraf.com.tr/mak... bunu kaleme aldı.

bu da yetmedi son olarak milyonlarca insanın inandığı semavi bir din ve onun olguları üzerine ahlaksızca yazı yazdı.

(bkz: sansür)
http://taraf.com.tr/makale/...

arkasından da feriştah kelimesi üzerinden yine ulusal veya yerel hatta herhangi bir kağıda yazılamayacak kelimelerin olduğu yazıyı yine taraf gazetesinde yayımlattı, midenizin bulanacağı uyarısını dikkate almanız uyarısıyla;

http://taraf.com.tr/makale/...

devamını gör...
--- alıntı ---
Taraf Gazetesi yazarı Sevan Nişanyan'ın islami mukaddesata hakaretler içeren yazısı mahkemeye taşındı.


Kocaeli Barosu avkutlarından Gürkan Biçen tarafından hazırlanan suç duyurusu dilekçesi, Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştırılmak üzere Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına verildi.
--- alıntı ---


http://www.habereditor.com/...
devamını gör...
taraf ta ki yazılarını hayranlıkla takip ettiğim eşsin dilbilimci, etimolog.
kelimelerle yılanla oynayan hintli gbi oynar kendisi. saygı duydupumdur.
her yazısını merakla okurum.
devamını gör...
eski eşi vatan gazetesinden yazan mutlu tönbekici'nin ablası müjde tönbekici'dir. 3 çocukları vardır. müjde tönbekici'nin ilk eşi müzisyen mete özgencil'dir. küçük oteller kitabını müjde ve sevan nişanyan yazmıştır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar