sevgili edinme konusunda hiçbir şey yapmayan insan

sevgiliyi bir "gereklilik" olarak görmüyordur. belki de mutlu olmak için kimselere ihtiyacı olmadığının da farkındadır. sevgili onun için "olmasa da olur"dur. şahsımdır yani. yazar burada kendini anlattı.
devamını gör...
hayatımda hiç kız arkadaşım olmadı. eskiden bunun bilinçli bir tercih olduğunu düşünürdüm. evet kız arkadaşım olmuyordu ama zaten ben de kız arkadaş falan istemiyordum. sonra psikoloğa gittim. terapi esnasında bana "hayatında hiç kız arkadaşın oldu mu?" diye sordu. ben de olmadı dedim. "bu senin için sorun oldu mu?" diye sordu. "yok olmadı" dedim. sonra eve gidip düşündüğümde evet bu benim için sorun olmuş. yani "ben zaten kız arkadaş istemiyorum yeaa" havalarım yalanmış. kız arkadaş edinmek istemediğimden değil, edinemediğimden kız arkadaşım olmuyormuş. zaten hakikaten de kızlarla aram pek yok. arkadaştan öteye nasıl gidilir, ne yapmak lazım, nasıl yaklaşmak lazım bilmiyorum, bir tecrübem falan da yok. psikoloğuma bana bu farkındalığı kazandırdığı için teşekkür ederim.
devamını gör...
bazı insanlar diğer insanların ihtiyaçlarına uygun davranmayı zül sayıyor. bu nedenle onlara ilgi göstermek zorlarına gidiyor.

bu belki bencil olmanın doğal bir sonucu olarak ortaya çıkan bir durum ya da başlı başına ego yüksekliğinin yan etkisi.

ne sebeple olursa olsun başka insanların gönlünü yapma ( iltifat) isteği içten gelmedikçe, kadınların geneli için tercih edilen bir erkek olmanız çok mümkün değil.
devamını gör...
''nasipse gelir hint'ten yemen'den nasip değilse ne gelir elden'' diyor olaya noktayı koyuyorum.

işin esprisi tabi bu ama genel olarak niçin insanların illa ki bir eşe ihtiyaç duyduğunu anlayamıyorum. öyle de geçiyor hayat böyle de... öyle de yaşlanıyoruz böyle de. o zaman?

bunu bu haliyle sesli olarak söylediğimde aşka inanmayan bir arkadaşım (ki kendisinin şu an bir sevgilisi var (evet şaka gibi)) bir evi tek maaşla çevirmenin çok zor olduğunu, yaşlanınca birine ihtiyacım olacağını, ayrıca insanın sosyal bir varlık olduğunu söyledi. bir de kaçamazmışım. illa ki çalışmaya başlayınca biri bir yerden yakalarmış. bakın bunu söyleyeli yıllar oluyor. her seferinde aklıma gelir, geldikçe de tövbeliyorum. öyle bir etki...
devamını gör...
aslında doğru olan şeyi yapan insandır. yapmacık hareketlere girip salak durumuna düşmeyin oğlum. erkek arkadaşınız ile nasıl rahat konuşuyorsanız kızlarla da öyle rahat olun. doğallıktan daha etkileyici birşey olamaz.

yeni tanıştığınız ve sizinle uyumlu olduğuna kanaat getirdiğiniz bir hemcinsiniz ile nasıl zamanla iyi arkadaş oluyorsanız karşı cins ile de sevgili olmaya ve evliliğe doğru gidersiniz olur biter.

hele kuyruğu yanmış it gibi akşama kadar dişi kovalayan kişinin sağlıklı bir ilişki elde etmesi çok zor.

bir kere parkta karşıdaki kızları etkilemek için delikanlının biri kasıla kasıla gelip bankın oturulacak yerine basarak yaslanılan yere oturmak istedi dengesini yitirdi arkaya düştü. ne oldu girdin mi gözüne? *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar