sevgililer günü

pekçok kimse için önemli bir gündür efendim..

süslenilir püslenilir, giyinilir kuşanılır, kapitalizme alışveriş çılgınlığı ile destek verilir..

kısa mesajlar havada uçuşur, istiklal caddesinde bedava kırmızı don dağıtılır, kuaförler bayram eder, outletler ve hediyeciler malı götürür..

yerli ürünlerin kesinlikle alınmadığı bu günde, bay bayan genç yaşlı fakir zengin elit varoş her kesimden pekçok insan saçmasapan bir telaş içindedir ve yılın 364 günü yapmadıkları sevgi gösterilerini sanki bahane bulmak şartmışçasına bugün yerine getirirler..

adı da neymiş.. sen valentins dey.. illa kutlayacaksak mecnun günü yahut leyla-mecnun kutlaması diyelim başka bir gün yapalım..

bu güne fazladan ehemmiyet yükleyenlere şöyle bir mesaj atılabilir:

her ne kadar batılı emperyalist devletlerin sadık köpeği kompradorlar vasıtasıyla kültürümüze empoze edilen, gelenek ve göreneklerimize dahası inançlarımıza aykırı faşizan bir eylem olan ve bir ecnebinin adına kutlanan, içimizdeki irlandalılar yüzünden toplumumuza sirayet eden bir yortu olsa dahi..

sevgililer günü'nüzü kutlarım..
devamını gör...
yıllardır sevdiceğimle birlikte kutlama konusunda direndiğimiz hatta ay boyunca sevgililer gününü hatırlatıcak en ufak bir imada dahi bulunmadığımız gün..lakin aşkın iki kişi arasında yaşandığının da yalan olduğunu öğrenmemizi sağlamıştır bu gün zira sevdicekle aranızda legal bi bağ olduktan sonra aileler paso dürtüklüyormuş efendim sevgililer gününde ne yapıcanız diye..insanın annesi bi taraftan dürter teyzesi bi taraftan dürtermiş tvde her pırlanta reklamı çıktığında.."kolye mi aldın"lar "tek taşlar da şöyle güzel"ler havada uçuşurmuş ailenin dahil olduğu sevgililer gününde..nihayetinde alınıyor tabi baskılara dayanamıyor insan bi noktadan sonra..
devamını gör...
sevgililer gününü kutlamak istemeyenlerin eşinin doğum gününün 14 şubat olması sebebiyle hediye alırken "aa sen de mi sevgililer günü kutluyorsun?" tarzı sorulara muhatap olup zor durumda kaldıkları gün.
devamını gör...
14 şubat doğumlu kişilerin her ne kadar şanssız olduğu söylense de ** benim anneme teşekkür ettiğim bir durumdur.

her ne kadar saçmasapan bir gün olsa bile çevremdekilerin doğumgünümü unutmamaları hoşuma gidiyor yahu*

ve bir defasında hiç unutmam o günü okulda arkadaşlarımın sürpriz bir şekilde doğum günümü kutlamasıyla kucağım hediyelerle dolmuştu. akşam eve dönerken servisten indiğimde eve doğru yol alırken mahallelilerin kötü bakışlarına maruz kalmıştım. *
devamını gör...
piyasayı hareketlendirmek için kutlanan uyduruk günlerden.. zorla olmaz ki böyle şeyler.. bir doğum günü, yıl dönümü kişiye özeldir..herkesin moda niyetine kutladığı şeyde derinlik yok his yok..herkes mış gibi yapıyor.. birileri de cebini dolduruyor..
devamını gör...
14 şubat sevgililer günü cogito buluşması:

yazarlar en sevdikleri boş bknz'ları ile yeniden tanışıp , ahenk içerisinde uktedelerini doldururlarken mevzu butonu mum ışığı eşliğinde romantizmin doruklarına varacak - güç ünitesi butonundan elektrik alamamak durumu o günlük son bulacak.

mahlas altı didişmelerinde ufak çaplı gerginlik yaşayanlar birbirlerine ekstra artılar verirlerken , coskas kriterleri o gün için anketvari işlemlere açık olacak.*
devamını gör...
en saçma, en uyduruk gündür. onca yıl dönümü varken özellikle bir sevgililer günü icat edilmiştir. hediyeleşmeyi çok seven biri olarak söylüyorum, bildiğin para tuzağıdır. net!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar