sevgilinin ölmesi

o ölmez ölemez tanrı böyle bir güzelliğŸi benden alamaz, düşŸüncesiyle yaşŸarken bir an da hayatın ne kadar acımasız olduğŸunu anlarsınız. ne yapsanız boşŸtur artık geriye dönüşŸü olamaz. isteyen peşŸinden ölür, isteyen ölenle ölünmez der ve hayatına devam eder.
Allah kimseye yaşŸatmasın böyle bir durumu
(bkz: sözün bittiğŸi yer)
devamını gör...
6 yıl önce altı yıl beraber olup it gibi sevdiğim kızın, nişanlımın düğün olacağı yıl kan kanseri olarak ölmesiyle başıma gelen olay. nasıl anlatılır ki şu karakterlerle? çocuğumuzun hangimize benzeyeceğini, adını ne koyacağımızı, hep aynı evde yaşayacak olmamızın hayallerini kurarken birden hastalandı ve çok zor geçen 3 ayın sonunda vefat etti.

bu konuda duygusal bir yazı yazılabilir ve bir ton artı koparırım ama başkalarına anlatmak istediğim bir şey var. muhtemelen herkes aklının ucundan şöyle bir geçirdiğinde altından kalkılamaz bir yük gibi geliyordur ki emin olun başa gelmesi çok daha fena. geçiyor. hakikaten geçiyor ve yara kapanıp izleri kalıyor sadece. ilk başlarda tekrar başka birini sevemeyeceğinizi düşünürken yıllar sonra başka biri sizi yniden hayata bağlayabiliyor.

önemli olan bir diğer husus ilk aşlarda yol Allah'a çıkıyor. ama iki farklı yoldan. ya Allah'a küfredersiniz ya da ona sığınırsınız. ben ilkini yaptım doğru olan ikincisi.
devamını gör...
bunu yaşayan bir adam tanıyorum.

yaşar gibi görünüp ölümü bekleyen...
belki bu yüzden hiç bir şeye itiraz etmeyen...
belki bu yüzden uğradığı hiç bir haksızlığa ses çıkarmayan...
belki bu yüzden kaybettiği sevdiceğine tıpatıp benzeyen "evladının" yüzüne her baktığında gözleri dolan...

rabbim, kimseye kaldıramayacağı yükü vermezmiş.
vardır bir hikmeti.
devamını gör...


--- alıntı ---

hoşçakal dostum benim
hoşçakal artık
can dostum
seninle dolu bu göğsüm
çok önceden
belirlenen bu ayrılık
buluşmayı vaat ediyor ilerde bir gün
hoşçakal dostum
el sıkışmadan
konuşmadan
hüzünlenme
ve eğme kaşlarını mutsuz
yeni bir şey değil ölüp gitmek
bu yaşamda
ama yaşamak ta
daha yeni değil kuşkusuz
hoşçakal
hoşçakal dostum
hoşçakal

--- alıntı ---

devamını gör...
anlatacak bir tane bile kelime olmasa da biraz olsun tarif edilebilir.
zamanla alışabilir insan. o öldükten sonra hiçbişey yokluğunu ve içte bitmeyen devasa acıyı telafi etmez. sadece alışırsın.aradan uzunca bir zamman geçer. hayat herkes için olduğu kadar senin içinde devam ediyordur. acıkırsın, susarsın. uykun gelir. uyursun, uyanırsın. acıkırsın susarsın. uykun gelir uyursun. hayat devam ederken bu kısır döngünün içine hapsolduğunu fark etmezsin bile. dışarı çıksa koca bir evreni mahvedeceğine inandığın bir acıya katlanmaya çalışmaktır yaptığın.
aradan uzunca bir zaman dilimi daha geçer. sonuçta hayat, diğerleri için olduğu kadar ne yazık ki senin içinde akmaya devam ediyordur. konuşmaya başlarsın. konuştuktan sonra gereksiz bir konuya dahil olduğun için kendine küfredersin. sonra yine konuşmaya başlarsın. hatta belki biraz gülersin. sonra hem konuştuğuna hem güldüğüne küfredersin. sonra dikkatin dağılır, konuşur güler ve ilgilenmeye başlarsın. hayata ayak uydurmaya çalışırsın. akşam bütün hayatı dış kapının gerisinde bırakınca olanca acınla ve acımasız gerçekle başbaşa kalırsın.
aradan çok uzun bir zaman daha geçer. ölmüşsün sen hacı diyenlere inat yaşadığını ispat etmeye aslında rahat bırakılmak için hayatla oyun oynamaya başlarsın. hayatına birilerinin girmesine izin verirsin. hayatına giren acılarına anlayışla yaklaşır. sabır gösterir. zamanla seversin.
hayat devam ediyordur. yaşadığın acıyı başkasına yaşatmaya hakkın olmadığına inandırırsın kendini. evlenmeyi düşünürsün.
yine de bir zamanlar başkasıyla bir yuva kurma hayaliyle aldığın eşyayı kabul etmene olanak vermez acı. tüm eşyayı başkasına verirsin. ondan geriye ne kalmışsa kalbinle beraber yakarsın.
aradan zaman geçmeden evlenirsin. çoluğa çocuğa karışırsın. barklanırsın. karını seversin. çocuğunu seversin. her akşam eve gelmeyi seversin...
çok sevmişsen, gerçekten sevmişsen karşına onu hatırlatan en küçük bir şey çıktığında, bir bıçağın, kör bir bıçağın kalbine saplanmasına mani olamazsın. ne yaparsan yap hafızanı silemezsin...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar