sevgilisiyle felsefi tartışmaya giren kız

sen haklısın ben haklısın tartışmasından kafalı gözlü küfürlü sovmeli kavga da çıksa izlemesi tadından geçilmez. brutal teke tek yada tarihin arka odası gibi.

"seni bu saç tokasiyla öldürürüm şerefsizim!"
devamını gör...
düşünce dilden önce var mıdır? yoksa sadece dil ile düşünmek mümkündür ile delilik bir hastalık mıdır yoksa bizim dışımızda farklı şekilde düşünenlere biz deli mi diyoruz gibi tartışmalara girebilen kızdır. ben tabiki cinsiyetçi bir hödük olduğum için onun bu tartışma çabalarını küçümsüyordum ama aynı tartışmaları bir başka erkekle çok iyi yapabiliyordum.
devamını gör...
sevgilisinin ben olmadığım kızdır. zira çapı yetmez, heidegerlen döverdim onu, kafasını deleuze'e sürterek kıvılcım çıkartırdım. beyninden kant çıkarana kadar aforizma kasardım, o şirin aklını spinozalarda spin attırırdım. şaka lan şaka kıyar mı insan sevdiğine... kendini iyi hissetsin diye cahilmiş gibi davranırdım. gerçekten mi, çok ilginç yaa, ne kadar bilgili ve kültürlüsün filan diye takılır bozuntuya vermezdim, aşk bunu gerektirir. sevinsin yavrucak, kendini iyi hissetsin... o kendini iyi hissetsin diye kültürel birikiminle kazanacağın primi, onun kendi öz güvenli hissetmesine tercih edebilmektir biraz da aşk... bugün ne kadar da romantikim.
fularlı qızl@r eqle$in!!

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar