sevilay yükselir

sabah gazetesi köşŸe yazarı. çarşŸamba günkü yazısında ahmet hakan'ın dalağŸının tüm ayrıntılarını, cuma günü açıklayacağŸını yazmışŸtır. ahmet hakan da bugünkü yazısında 'kendimi ihbar ediyorum' diyerek meydan okumuşŸtur. yarın iple çekilmektedir.
devamını gör...
bir kaç ay önce habertürk'te "olaylar ve gerçekler" programını fatih altaylı ile birlikte yapıyordu. sabah'a tmsf el koyduktan sonra, gazeteyi ilk terkedenlerden biriyken, daha sonra fatih altaylı ile çıkan anlaşmazlıktan sonra sabah'a tekrar dönmüş kulis yazarı. 2007 yılında, "poaş ve hilton" yolsuzluğuyla ilgili yaptığı haberden sonra, aydın doğan'a milyar dolarlık bir darbe indirmişti. kendi tabiriyle gözü kara bir haber manyağıdır.
devamını gör...
ahmet hakan'a hakaretten hapis cezası almış. 2 ay 27 gün. ancak cezası ertelenmiş. beş sene içinde bir daha hakaret ederse hapiste yatacakmış.
devamını gör...
valla ne yalan söyleyeyim seviyorum bu kadını.özellikle şu paşaların karılarına söyledikleri ve''kardeşim insanlar çocuklarını askere paşaların karılarına hizmetçi olsun diye mi gönderiyor?''söylemiyle sevgime mazhar olmuştur.yaşa sevilayyyyy.
devamını gör...
fatih altaylı'nın eski kankası. beraber programlar falan. neyse geçmiş geçmişte. yani şunu diyorum çalıştığı kuruma göre şekil alıyor bazıları. kim almıyor ki dediğini duyar gibiyim. bence sen de haklısın. ama öyle olmaması gerekli diyen bilinçli arkadaşa ise şunu derim: başarıların devamını diliyorum.
devamını gör...
seçim sonrasında chp'nin oyları yüzde 26'ya geldiğinde, anırmayı cik cik ve miyav miyav şeklinde kapayan gazetecidir. bir chp'li olarak gayet güzel bir öz eleştiri yapmıştır. zati hep yapmaktaydı. bu dobralığından ötürü burnuna bir pıt kondruyorum. şaka bir yana ciddi ciddi lafı gediğine koymuş, hatta, sırça köşklerde oturup ellerinde kadehleri ve purolarıyla caka satan yılmaz özdilve ertuğrul özkök gibi adamlara inanmaya devam ederseniz böyle yere kapaklanmayı hak edersiniz demiştir kısaca. ee doğruya doğru, sonuç olarak; chp, sevilay hanım'a kulak ver ses ver.
devamını gör...
beyaz tv de özcan yeniçeri'yle yaptığı tartışma sonrası midemi bulandıran kadın. terörle mücadelede devlet elbette gül atmayacak teröriste bomba atmak değil teröristle pazarlık etmek asıl ayıp ve şerefsizce olan demek istediğim bıyıklı kadın.
devamını gör...
sudan cumhurbaşkanı için "ama gerçekten çok gerideler, onu söyliyeyim yani, çok gerideler; bismillahirahmanirrahim diye konuşmalarını açıyorlar." diyen bugün sadece bizim mahallede çalışıyor diye(bak çalışıyor diyorum bizim mahallede yaşamıyor, çalışıyor. parantez içinde parantez mahaller batsın bu kadar ayrıçalık tanıyaçaksa) kıymete binen, çogunluk içinde azçık olan kıymetli. bir dalak tutturdu gitti. kendisine şunu söylemek isterdim bacım bir zamanlar bizde dalaksız olanlarlar kıymetliydi sen burdan vurma.
o adam eğer askerlik için aldırmış ise dalağı güzümde gazi o şartlar içinde, yok gerçekse o kaza, kardeşime geçmiş olsun. oradan vurma be bacım sen bilmezsin ki anlamazsın ki bizim mahalledi ki kuralı. sen besmeleyle cumleye başlayanı geriçi sanıyorsun ben sana nasıl anlatım darul harbı, t.c yi cihat ı, darul islamı. o dalak alınsada alınmasa da bizim için değerli haberin olsun.
devamını gör...
bir işe Allah'a hamd ve sena ederek başlamayı gericilik olarak addeden varakpare yazarı.

kimbilir, sudan reisülküttabı konuşmasına bismipostmodernizmvelkemalizm diye başlasaydı,bu varakpare yazarının ilgi ve alakasına mazhar olurdu.
devamını gör...
cumhurbaşkanı gazetecileri köşke çağırdığında altaylıyla iyiki bizi çağırmadı içkili değilmiş şeklinde kendi kafasında dalga geçen, şimdi gücün köleliğini yapıp beyaz tvde methiyeler düzen kadınımsıdır.
acı kahve adlı programda her fırsatta osman pamukoğlu paşayı çağırıp askere nefret kusma derdinde ama yanlış adamı çağırıyor geçen günde defalarca mort edildi duvar gazetecisi.

acı kahvenin salı günkü programında sevilay yükselirden yükselen kapak seslerinin birtanesinin nedeni olan diyalog ; *
sevilay yükselir: ben nedense askeri hiç sevmiyorum, bir askerle asla evlenmeyi istemedim.

osman pamukoäžlu: sizi isteyen bir asker oldu mu?
devamını gör...
bence dobra kadın.kendisi eski shp li olup chp yi ve politikalarını beğenmemekte ve sürekli eleştirmektedir.içeriden çok güçlü kaynakları vardır herkesten önce bilir ve yazar.chp liler kendisine yandaş demektedirler.shp dende olsa sol gelenekten gelen bir gazetecinin kendilerini bu kadar eleştirmesi sonucunda özeleştiri yapmak yerine sürekli sevilay hn.a saldırmaktadırlar.iktidarı ve yaptıklarını beğeniyor yazıyor kadın.sizde beğenilecek projeler çalışmalar yapın boyna çark etmeyin sizide güzel yazsın.
devamını gör...
öğretmen atamalarıyla ilgili yazdığı saçma sapan yazının sonuna gayet tuhaf(!) bir üslupla eklediği tavsiye ile öğretmen adaylarının tepkisini almıştır. ömer dinçer'in kadın versiyonu zannetmeyin sakın.
devamını gör...
sağlam bir yazardır. severek takip ederim. bazılarının korkup da el atmadığı meselelere korkusuzca el atabilmesinden dolayı cesaretiyle ayrıca tebrik edilmesi gereken yazardır.
devamını gör...
attığı tweet ile kalitesini ortaya koymuş, bu yaşında bile saçını kızıla boyayacak kadar süsüne düşkün, yüzüne görünce insanın kafasını başka tarafa çevirtecek kadar çirkin yazarımsı.
devamını gör...
süse düşkün olmasıyla, saçını kızıla boyamasıyla ve çirkinliğiyle yazarlığını bağdaştıranları gördükçe gözümde daha bir kıymetlenen yazar.
bir köşe yazarından bu tarz beklentileri olanlar ayşe arman okuyabilirler.
devamını gör...
şafak pavey denen kadın ne demiş ve ne yapmış olursa olsun bence sevilay hanım terbiyesizlik yapmıştır.
kendisine hatırlatmak gerek;
Allah'ın resulune rabbi yalnızca bir defa kızmıştır.
o da gözleri görmeyen bir mümin vesilesi iledir.
devamını gör...
bir insan haysiyetsizlik konusunda ne kadar yükselebilirin cevabı olan 2011'de anırma sözü olan ama bir türlü anırışını görüp/duyamadığımız yazarımsı.
devamını gör...
2010 yılında yere göğe sığdıramadığı şafak pavey' i bu sefer fena çarpmıştır.
döneklik denilince artık aklımıza ilk gelen kişidir kendisi...
devamını gör...
şafak pavey hakkındaki twitler doğru bile olsa gereksiz bir çıkıştır. keşke yapmasaydı. ama insanlar yanlış yapabilir. maalesef kendisi lince maruz kalmıştır. kendisi keşke o twiti atmadan bizim linç kültürümüzün olmadığını bilseydi de ona göre yazsaydı o twitleri. şayet şafak hanım akp li kendisi akp karşıtı olsaydı o twiti şafak hanımı lince kadar giderdi ama biz linç etmeyi bilmeyiz be sevilay abla.

şafak pavey; bir hukuksuz bir şekilde gasp edilmiş bir özgürlüğün iadesinde yaptığı konuşma da yanlışlar olsa da verdiği sağduyulu konuşma takdire şayandı. o konuşmanın üstüne bir insana acılar üzerinden saldırmak hiç hakkaniyetli değildir.

sevilay yükselir'i ben hakkaniyetli birisi olarak taırdım bu çıkışı yıllarca oluşturduğum şemaya zarar verdi. keşke çıksa ve özür dilese.


insanlar bazen yanlış yapar. ama linç edilmek onu daha da hırçınlaştırır. bakalım bu ortamda sağduyulu düşünebilecek mi?


programlarını severek izlediğim sabah yazarı.
devamını gör...
ş.pavey'in daracık pantolonlu başörtülü geyiği ve s.yükselir'in bi insanın engelini yüzüne vurması > kocakarı gibi dedikodu yapan insanlar!
devamını gör...
aynı mesleği yapmamızdan dolayı utanç duyduğum kişidir.
devamını gör...
şafak payev her türlü hakareti zırvayı meclis kürsüsünde atatürk rahibesi olarak yapacak.sevilay ablamizda suçlu olacak ha.peheyyy pantolonla göremeyince durup bir empati kursaydi atatürk rahibesi biz bu insanları 80 senedir haklarını gasp ettik diyeceğine hala korkuyoruz diyor ataturke borçlusunuz diyor .önce kemal bu ülkeden çaldıklarınin hesabını versin.
devamını gör...
soyadından nefret emiş olsa gerek,zira zıttını yapmak için elinden geleni yapmış.bi de yazar imiş,yeni öğrendim.türkiye'de nasıl ki şiir okumadan,şair bilmeden,tanımadan şair olunabiliyorsa kitap okumadan da yazar olunabiliyor.günümüz türkiye gerçeği.yazık,gerçekten çok yazıhttp://k.bi de şu şahsiyeti son söylemlerinden ötürü övenler http://var.ne diyeyim ki,çok yazık.
devamını gör...
konuşmasına sakatlığı üzerinden başlayan, (sanki sorumlusu başörtülülermiş gibi)
başörtülü meclise girilmesi pantolon giymesine mani gibi gören, (pantolon giymesine mani olan kendi partisi değilmiş gibi)
başörtülü milletvekillerini, başı açık vitrin milletvekilleri olarak tanımlayan, (kendisi sakatlığını vitrin malzemesi olarak kullanmıyormuş gibi) şafak pavey için isviçre de bir çocuğu kurtarmak için mi yoksa kocası terk ettiği için mi o trenin önüne atladı sormak lazım kendisine! sözünü söylemiş.

kimse kusura bakmasın! dilenmek için kolunu bacağını kırıp (kırmış gibi yapıp) onun üzerinden dilenenlerin üslubuyla biri kalkıp, kendi engelini gözümüze gözümüze sokup, sonra da hem engelinin kabahatini üzerimize atar ve bize hakaret etmeye kalkarsa ona sevilay yükselir'in üslubuyla cevap veririz. kaldı ki söylediğinde de bir şey yok. benim o konuşmada gördüğüm surat ifadesine sahip bir kimsenin başkası için hayatını riske atma ihtimali katrilyonda bir bile değil.
devamını gör...
son yazısında siyaset yapacağım parti chp olurdu diyen gazeteci yazar.

--- alıntı ---

şartlarım uygun olsaydı mevcut konjonktür de hangi partide siyaset yapardım?
cevap veriyorum: kesinlikle chp'de! evet yanlış duymadınız. böyle bir olanağım olsaydı inanın chp'yi tercih ederdim. çünkü bence bana 3 dönemdir tek başına iktidar olan ve tablo böyle giderse de bir 3 dönem daha iktidar olacak olan akp'nin falan ihtiyacı yok! bana ve benim gibi türkiye'yi biraz daha hızlı ve doğru okuyanlara ihtiyacı olan tek bir parti var şu anda. o da chp!

--- alıntı ---

devamını gör...
"salı günü şafak pavey'in maskesini indireceğim”"dedikten sonra dilediği özür elbette akla başka şeyler getiriyor.
devamını gör...
müslüman kesimin ezikliği yüzünden hak ettiğinden biraz fazla yükselmiş kalem ehli bayan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar