kimi okuyorsun, elif şafak, aşk... ooo, o yazar çok iyi yazar. kimi okuyorsun? iskender pala,... ooo kitab-ı aşk... harika yazıyor., kimi okuyorsun...senai demirci. adam aşmış be...falan. oldum olası anlayamadığım durumdur. bir ya da bir kaç kitabıyla isim yapmış yazarın her yazdığı kitabı beğenmek zorundamıyız? zorundamıyım? bir yazar her zaman mükemmel yazabilir mi? yoksa kendini mi tekrar ediyor?
devamını gör...
özelde misal sözlük çapında ele alırsak bence sevilen bir yazarın her tanımını beğenmek imkansız.. hatta bazı yazarların tanımlarını görüp bunu o mu yazmış lan, yok artıkk deyip gözü aç ,kapa, ovuştur, ekrana iyi bak yaptığım olmuştur. ha bu sorun da bunun geneli işte.. olamıyor sanki böyle bişi.. oluyorsa da ancak aşmış kişilerde belki bi nebze..
devamını gör...
sevilen yazar bir tek kişinin kendisiyse olabilir tabi ki insan beğeniyor ki yazıyor..
başka biri ise mümkün değil. yaşanmışlıklar, tecrübeler, hayat, bakış açısı vs farklıdır.. ne kadar iyi anlaşırsan anlaş ne kadar seversen sev bir yerde düşünceler çakışır..
devamını gör...
sorun değildir. bir yazarın her yazısı beğenilir mi ya, ben bile kendi yazılarımı bazen beğenmediğimi fark ettim. 2 yıl önce filan yazdıklarıma bakıyorum, bu ne ukalalık ne kendini beğenmişlik, ne şerefsizlik ne çıkarcılık afedersin. vur ağzına sussun. öyleymişim. *
devamını gör...
yazarın sadece yazdıklarını değil de, fikirlerini kaleme almasını seviyor isen beğenmek kaçınılmazdır.

ama sadce yazım dili hoşuna gidiyor ve her yazdığını doğru olarak nitelendirmek istemiyorsan; her yazdığını beğenmemek anormal değildir.

roman, hikaye yazarları için de bu böyle; sözlük yazarları için de.
devamını gör...
sevdiginiz bir yazarsa, ne yazarsa seversiniz.
sevmeyeceginiz turden seyler yazsa da ona karsi olan olumlu bakisiniz o sevmediginiz seyleri de yumusatir ve mevzu "yakisiyor kerataya" mevzusuna doner.
dolayisiyla yazarla oldukca alakali bir durum.
devamını gör...
başkası yazsa tereddüt etmeden eksi vereceğiniz bir tanıma sevdiğiniz bir yazar can verdiğinde eliniz eksi vermeye gitmez. içinizden Allah Allah ne sıkıntısı var acaba dersiniz. bazen naber pampa diye mesaj attığınız da olur.
devamını gör...
yazar sevilip sayılıyor diye de putlaştırmamak lazım. kişi her zaman istikamet üzere olacak değildir, hata da yapar; yanlış da söyler. üzebilir, incitebilir...bunlar hep mümkün.

şu an benzer düşünceleri ile yazar dostunuz kalbinizi çelmiş olabilir, lakin bir de zıtlaşın bir bakalım; o zaman beğenip beğenmeme mevzusunda bahsettiklerim aklınıza yatacaktır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar