sevilen yazar tarafından eksilendiğinde hissedilenler

sevilen derken kardeş? buradaki sevilen lafını tam anlayamadım. seviyosan git konuş abi bence.
ayrıca fenerbahceyi öven galatasaray'ı rencide eden entrylerini huşu ile eksiliyorum.

sevdiği değer verdiği yazar tarafından eksilenince üzüldüğünü ifade biçimi aramaktır.
devamını gör...
sözlükte yazdığımızın hatırlanmasına vesile olur. tanıdık diye oy almaktan imtina etmek lazım. insanın fikir açıları farklıdır , sözlüğü sözlük yapanda bu bence. en yakın olduğum insanlara eksi verdiğim oldu, onlar da bana verdiler yalan yok. adam hadislere sünnetlere gerek yok diyor benim için itikadı olarak önemli verdim eksisini. oda gelip benim göreceli olarak inşaat politikasının yanlışlığa dair yazdığım yazıya eksiyi verir , gayette memnun olurum gurur yapacak durum yok.

lakin bunlar garip denklemler , neyi ne kadar kaldırabilme yetisine bağlı aslında. olayı duygusal denkleme dökmeden, buraya geldiğimiz ilk güne, kimsenin sizi bilmediği yazar olduğunuz o ilk an var ya , kaleminizle sevilmeye başlamadığınız günü hatırlamak gerek. eksi almak ve artı almak bence asıl dert ne derler diye yazmak. o zaman kendi fikir neşriyatınıza ihanet etmiş olursunuz.
devamını gör...
kimin tarafından eksilendiğimiz bilinmediği için, eksi oylamanın sevilen veya sevilmeyen tarafından yapılması herhangi bir duygu değişikliği oluşturmaz.
ancak sevdiği ve taktir ettiği bir yazarı eksileyen kişiyi objektif duruşundan ötürü tebrik etmek gerekir. tarafgirlik ve yancılık yapılmasındansa sözlük sahalarında görmek istediğimiz güzel hareketler bunlardır.
devamını gör...
mesela benim sigara ile ilgili tanımlarıma sevdiğim bir yazar arkadaşım itina ile eksiyi basıyor. ha bunu nerden biliyon diyeceksiniz, soruyorum oda söylüyor olum.*

muhtemelen bu tanımıma da eksi verecek ama ossun.*
devamını gör...
herkesin senin gibi olmadığını ancak birilerinin yazdıklarını okuduğunu ve tepki verdiğini hissetirir.

eksi aldığımda içimdeki ses: canım sağolsun ama yine de sen bilirsin yada iiiiiiiiiiiisyaaaaaaaan

edit: yazar burada modlardan bahsediyordu sanırım ben de niye hemen üstüme aldıysam. oysaki henüz artı verileri dahi göremiyorum.
devamını gör...
tamamen gırgırına açtığım başlığın bu kadar gündem olabileceğini düşünemedim. sözlükte eksi oy da kadar artı oy da aynı derece değerlidir. bi yanlış anlaşılma vs olduysa affola. ne diyordu ekonomik kamu spotu reklamları; artı / eksi olduğu fark etmeksizin, oy alın verin sözlüğe can verin. ..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar