tam olarak iki ucu pis değnek durumu.

a yazarını seversin. b yazarından nefret ediyorsundur. ancak a yazarı ile b yazarının arası iyidir. b yazarı a yazarına güzel bir nickaltı yapar. b yazarını eksilemesen olmaz çünkü ona sinir oluyorsundur. senin sevdiğin yazarın da onu sevmesi seni sinir ediyordur.
a yazarının nickaltındaki güzel bir tanımı eksilemek seni a düşmanı yapar ama a'ya düşman değilsindir.
a yazarının nickaltındaki güzel bir tanımı sırf b yazdı diye artılayamazsın çünkü b aktif yazar statüsünde ise senin artıladığını görür. bu da senin açından hoş olmaz.

sonuç: nasılsa eksileri görmüyorlar, bas eksiyi b'ye, geç!

alta yazılacak tanımlar hakkında varsayımlar:
- ben böyle bir şey yapmam.
- bana ne kim ne yazarsa yazsın.
- hiç işiniz mi yok yeaaağ!
- basarım eksiyi acımam b'ye.
- sonuçta a sevdiğim bir yazar, nötr kalmakta fayda var.
- ergen bir yazarım, kankalara söylerim benim yerime eksilerler.
devamını gör...
tercihtir.

ancak yazılan şey senin açından doğruysa, katılıyorsan, tanım başarılıysa, sadece yazarı sevmiyorsun diye eksilemek hoş değil. sadece nick altı değil, sevmediğin yazarın tüm tanımlarında geçerli bu durum. en iyisi, sezar'ın hakkını sezar'a teslim etmek. ama bazen insanın içinden hiç gelmez, biliyorum. o zaman, bu durumda en iyisi hiç oylama yapmamaktır. bırak dağınık kalsın. *
devamını gör...
sahiplenme duygusu ve biraz da masum kıskançlık gibi geliyor bana. hani şey gibi; ona yalnızca ben güzel sözler diyebilirim gibi. bu kadar takılmamak lazım aslında. bırakınız yapsınlar, bırakınız güzellesinler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar