sevilmeyen akrabalardan kurtulma yöntemi

akrabaların tümünü reddettiğim için onlar düşünsün. hiçbirinin ne telefonlarına cevap veririm ne de köylerine giderim. akıllı adamlarmış bir süre sonra aramayı bıraktılar.
devamını gör...
insanların ne dertleri var. ben sevdiğim halde akrabalarla irtibat kuramıyorum. he sevilmiyor olabilirim. ama madem akrabanız var ve sizi seviyor kurtulmayın, tamam mesafe koyun ama bu irtibatsızlığı netice vermesin istikbalde. yoksa bizim gibi kalırsınız ortada.
devamını gör...
akraba gömmeli söylemlere her yerde rastlar olduk. ulan bizim de akrabalarımız var. kavgamız da olur, birbirimize kızdığımız zamanlar da olur ama düşmanlık ve nefret ne oluyor? şu batı sevdalısı yeni nesil kültürümüzü de alıp götürecek. dininizden ve kadim kültürünüzden böyle radikal sapmalar göstermeyin emi guzum.
devamını gör...
onu sevilen bir akrabaya çevirdiğiniz vakit tüm dert ve kederlerinizden arınmış olacaksınız. ying-yang doludur herkes. siyah tarafını görmüş olabilirsiniz hep. peki ya keşfedilmemiş olan beyaz yönleri?...

sevgi için mücadele etmek de akrabalığa dahildir. mükafatı hakk katında büyüktür.
devamını gör...
akrabalık zorunlu kader birliğini beraberinde getirdiğinden olmayan yöntemdir ama sınırlandırılabilir. yakın lokasyonlarda bulunmamak ve gereksiz mıçmıçlıklardan sakınmak akraba teröründen korur. sevilmese de bayramda seyranda ziyaret etmekten ya da aramaktan da kimse ölmez. ayrıca sıla-i rahim kavramı da buna engel olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar