şeyhin protez kolunu öpmek

şeyhi dıyaüddin 1. dünya savaşında kolunu kaybetti. sultan mehmet reşat şeyhe bir protez kol yaptırdı.

işte o kolu cübbeli ahmet hocamız ziyaret etmiş ve öpmüş.

lan dalga geçsem olmuyor, kızsam kızılacak gibi değil. bunların ki nasıl bir din anlayışıdır.

yalnız cübbeli hocamız protez eli öperken olayla ilgilenmeyip telefonla oynayan tip öbür dünyada yanacak.

devamını gör...
bunlar var ya, çok şükür varlar. kitab-ı mukaddes'e iman etmeye bunlar sebep işte. meali ve hatta tefsiri okurken, bu puta tapma meselesini bu kadar detaylı defalarca, kerelerce neden anlatıyor diye düşündüm hep, tamam anladık, puta tapmayacağız da bu kadar defalarca bunu anlatmak neden dedim?

bak kaç asır geçti. puta tapmamak gerektiğini idrak edemiyoruz işte. bunlar müslüman kimlikleri en önde olanlar bir de. hala put. demek ki insanın bug ı bu puta tapma meselesi. herkes kendi putuyla yüzleşse kıyamet kopar.
devamını gör...
kolu tutan adamın ilgisiz tavırları, en arkadaki ergenin nabıyo bu adam? bakışı yarmıştır. proteze tek değer verenin cübbeli olması ise onu bugün değil gelek yıllarda anlamamızı sağlayacak.
devamını gör...
görüntü hoş değil ve espri konusu olmaya müsait. lakin kişinin niyeti tapınmak değilse kimse şirk falan demesin. düşün ki çocuğunu kaybetmiş bir anne çocuğunun giysilerini öper de koklar da. yukarıdaki zat ne niyet ile yapıyor bilemem.
devamını gör...
insaf sahibi insanlar olmak lazım. cübbeliyi sevmezsin, birçok şeyini de eleştirirsin, fakat kendisinin değer atfettiği bir insanın hatıratına yönelik saygı ve sevgi ifadesini ne bir bidat, ne sapkınlık ne de hunharca alay edilecek ya da dindışılığına delil getiriyormuş gibi sunmak makamında olamazsın. bir de tarikatçılardaki el etek öpme sevdası vs de eleştirilebilir, fakat benlik davası ile kendini ve aklını sürekli tazim edip de kendinden daha ileride olabilecek, imanıyla, edebiyle, ilmiyle saygı uyandıracak hiç kimseyi tanımayacak kıvama gelip hatıratına saygı duyacağın insanlar olmaması da eksikliktir. tarikatçı kötüleyeceğim diyerek az ilimle çok büyük fetvalar da vermemek lazım.
devamını gör...
güldürmüştür.

çünkü bunu yapan adamlar atatürk'ün var olan heykelleri için puta tapıyorlar diyor. kimin neye taptığı çok belli.

atatürk'ün sözde alimleri asarak ne kadar iyi bir iş yaptığına yıllar sonra şahitlik ediyoruz. keşke az daha ömrü izin verseydi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar