seyircisiz oynama cezası

1.
özellikle tribünlerin küfürlü tezahüratı, sahaya yabancı madde atılması gibi durumlarda verilen bir cezadır.

adalete uygunluğu tartışılır. zira kurunun yanında yaş da yanmaktadır bu uygulamada.
devamını gör...
federasyon tarafından sadece kadınların ve çocukların girebileceği bir çözüm üretilerek kaldırılmıştır. ancak kadınlara hakaret niteliğinde bir karar bu. bir takımın erkek seyircileri taşkınlık yapacak. koskoca kurul toplanacak ve kulübün cezasını açıklayacak. kulübünüzün iç sahada yapacağı 2 maçı kadın ve çocuk seyircilerle oynamakla cezalandırıldınız.
devamını gör...
misafir takım seyircisine büyük bir haksızlıktır.

bir takımın taraftarının yaptığı taşkınlık sebebiyle seyircisiz oynama cezası verildiğinde, deplasmana giden seyirci de maça giremiyor. halbuki onların bu durumla uzaktan yakından alakası yok.

en son, bu akşam oynanacak fenerbahçe - bate borisov maçı bağlamında gündeme geldi bu olay. bate, bu maça seyircilerinin girmesi için başvuruda bulundu ama kabul görmedi. halbuki onların bu maçı seyretmeye hakkı vardı ve hiç suçları yoktu.

bu maç fenerbahçe - atletico madrid maçı olsaydı ben çok bozulurdum açıkçası. ayda yılda bir seyretme fırsatı bulduğun takımını bazı vandalların taşkınlığı yüzünden izleyemiyorsun.
devamını gör...
yanlış işletildiğine inandığım cezalardan bir tanesi. bence bir maçta çıkan taraftar olaylarından ötürü ev sahibi takım ceza alacaksa, yine ileride aynı takımla oynayacağı maçlar için almalı. misal 10 mart 2014 trabzonspor fenerbahçe maçından ötürü trabzonspor 6 maç seyircisiz oynama cezası almış. cezasını diğer lig maçlarında çekecek, yarın yine fenerbahçe ile kendi seyircisi önünde maç oynayacak ve yine bir sürü olaylar... ver fenerbahçe maçları için 6 maç seyircisiz oynama cezası, mis gibi. en temizi.
devamını gör...
toptan bir provokasyon olmadığı sürece uygulanmaması gereken ceza. yahut tribün kapatırsınız. o taraftar grubunu almazsınız maça. sonucu doğrudan etkiliyor bu müeyyide. özellikle basketbol ve futbolda seyirci faktörünü bi kenara koyamazsınız. bu dallarda "maçı taraftar aldırdı" diye haklı bi deyim var.
ha bir de türkiye basketbol liginde fenerbahçe'nin jokeri olarak kullanılıyor o ayrı bi tuhaflık.
devamını gör...
genelde fenerin elini rahatlamak icin galatasaraya karşı kullanılan fenerasyon silahı..
futbolda fener atana kadar..
erkek basketbolda saha kapama olmadı kadın basketbolunda hukmen galip ilan edilir..
1 aralık 2015 gazetelerinde yazar detaylar..
devamını gör...
özellikle basketbol maçlarında uygulanmaması gereken bir ceza. hatta hiç bir maçta uygulanmaması gereken ceza. eskiden komple tribünde suç işleyen taraftarı tespit etmek zordu bu yüzde kurunun yanında yaş da yanardı.kulüp başkanları tarafından satın alınmış amigolar, ya da kulübü haraca bağlamış tribün liderleri filan... bunlar hep geride kaldı. passolig, giriş çıkışlarda yapılan kontroller maçı çeken kameraların anında yeni stadlarda tribünleri çeken bir sürü güvenlik kamerası var. yani maç sırasında cezaya sebebiyet veren taraftarlar kolayca tespit edilebilir. bu adamlar bireysel olarak tribünlerden men cezası alırsa hem tribünler de ferahlar.
devamını gör...
dünyanın en saçma cezalarından biri olma yolunda ilerleyen cezadır..

sadece futbol değil basketbolda da oldukça keyifsiz maçlara sahne olan maçları ortaya çıkaran ceza...

devamını gör...
03 kasım 2019 tarihinde, ülker stadı'nda, saat 20.45'te başlayan ve hakem zorbay küçük'ün yönettiği, ziraat türkiye kupası 5. tur ilk maçında istanbulspor'u konuk eden fenerbahçe, cezası nedeniyle seyircisiz oynadığı maçı 4-0 kazandı.
ikinci maç 18 aralık 2019 tarihinde.
ziraat türkiye kupası 2017-2018 sezonu yarı finalinde beşiktaş'la yapılan maçta çıkan saha olayları nedeniyle pfdk'dan 3 maç seyircisiz oynama cezası alan fenerbahçe, bu cezasını istanbulspor karşısında tamamladı.
saha, ressamın fırçasından çıkmış gibiydi ama seyirci yoktu...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar