sezaryen sonrası vajinal doğum

endikasyonu olmadığı halde hasta tercihiymiş gibi yansıtılan (belki de biraz malpragtis korkusu bilemiyorum, o hekimin vicdanına kalmış artık) önüne gelenin sezaryen olarak opere edildiği günümüz türkiyesinde normal doğum beş elin parmağını geçmeyecek kadar az yapılırken; sezaryen sonrası komplikasyon riskini göze alan birkaç sayılı cengaver yiğit doktor var şu ülkede.

onları görürseniz gurur duyun ve sevinin çünkü ülkenin umududurlar onlar. sağlık sistemimiz düzelecek bir gün; inanıyorum. böyle hekimler varoldukça ve mücadele ettikçe hasta sağlığı için...
devamını gör...
nedenini bilmiyorum ama ilki sezaryense ikinci de sezaryen oluyor. evet ama özel hastaneler yok açılma yok yok bilmem ne gibi nedenlerden sezaryene alıyorlar daha fazla para için. devlette de bilmem kaç saat sancı çekiliyor normal doğum için ve suratına bakılmıyor. iki türlü de aynı tipin laciverti.
devamını gör...
endikasyonu olan her hastaya sezaryen şarttır.fakat türkiyede her iş gibi bu da istismar edildiği için sağlık bakanlığı normal doğuma zorlayabiliyor.normal doğum yapması gereken kişi sezaryen oluyor,sezaryen olması gereken kişi ise normal doğum...olan bebeğe oluyor.özel hastanelerin bu ortamı oluşturmada payı çok büyük.bir de moda oluyor bu işler.kadınlar birbirine uyuyor.benim gördüğüm bu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar