shell

ingilizce'de "deniz kabuğŸu" anlamına gelen uluslararası petrol şŸirketi. tespitime göre en kaliteli benzini satan ve performans/fiyat oranı en ideal olan şŸirkettir fakat şŸehirlerarası yollardaki shell istasyonlarına kullandıkları ek katkı maddelerinden dolayı fazla güvenmemek lazımdır.
devamını gör...
yahudi bir pazarlamacının bp'den hak ettiğini alamadığı için kurduğu dünya devi şirkettir. sıkı prensipleri vardır.

proje aşamaları uzundur. çok yönlü fizibilite çalışmaları vardır. istanbul ayağı bir zamanlar olağan bir şekilde iki haftada bir yapılan olağan üstü toplantılarıyla ünlenmişti. toplantıda geçen konulara göre sen üst düzeysin şu değil ayrımı yapılmaz bilgi ve öneri alınabilecek kişiler seçilir, davet edilirdi.

bir proje başladıktan sonra süresi dolduğunda hedefi %1'le kaçırsa bile projeye destek çalışmaları yapılmaz. proje olduğu gibi iptal edilir, yeni hedefler için yeni projeler başlar.

türkiye'deki müdürleri yabancılara, avrupa ve amerika bölge müdürlerinin hemen hepsi ise türklere benzer.
devamını gör...
shell sunucunuz üzerinde komut satırı üzerinden işlemler gerçekleştirebilmenize olanak sağlayan bir yazılımdır. shell ekranını, windows’da “başlat > çalıştır” ile karşınıza çıkan kutuya “cmd” (win9x için “command”) yazdığınızda karşınıza çıkan siyah ekranın linux versiyonu olarak düşünebilirsiniz.
devamını gör...
petrol bahsinde parsayı toplayan çok büyük bir şirket.

tarafları kızdırıp parsayı toplama işini çok iyi biliyorlar. türkiye ile güney kıbrısa gaz verip iki büyük petrol arama firması bu işten kazançlı çıkacak. rum-israil ittifakı abd'li noble şirketi ile güney kıbrıs açıklarında sondaj çalışmalarına devam ederken türkiye de shell şirketi ileprensip anlaşması imlazadı.

tezgah çok iyi işliyor. çıkacak petrolu yarı yarıya paylaşacak shell. ne güzel değil mi?

devamını gör...
v power dizel adlı ürününün - 25 dereceye kadar donmadığını sevinerek gördüğüm akaryakıt firması.

geçen gece yaşadığımız yerde hava sıcaklığı - 25 e kadar düştü ve ben sabah kalkıp arabayı çalıştırdım, hamdolsun sorunsuz çalıştı.
devamını gör...
--- bloomberg ---

shell 69.7 milyar dolara yaklaşık 182 milyar lira dünyanın en büyük enerji şirketlerinden bg’yi satın aldı.

enerji şirketlerinin düşen petrol fiyatlarından dolayı birleşmeye başladığı ifade ediliyor. bg ile shell’in oluşmasından ortaya çıkacak şirketin yüzde 19’u bg hissedarlarına ait olacak. shell yönetiminin açıklamasına göre iki şirketin birleşmesi firmaya yılda 2.5 milyar dolar tasarruf sağlayacak.

günde 680 bin varil petrol üretiyor

dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden bg group'un merkezi ingiltere'de bulunuyor. afrika, asya, avustralya, avrupa, kuzey amerika ve güney amerika dahil 25 ülkede faaliyet gösteren şirket günde yaklaşık 680 bin varil petrol üretiyor. 1997'de kurulan şirketin 2014 yılı itibariyle net geliri 6.155 milyar doları buluyor.

--- alıntı ---
devamını gör...
reklamlarında gelin de müşteri memnuniyeti nedir, ilgi nedir görün diyorlar hep. kaç kere gittiysem personeli bildiğin ışıklarda su, çiçek neyin satan çingen gibi yapışıyor. abi camı silimmi abii, yağına bakım mı abi, abi, abi, abi.. laan!!
devamını gör...
shell &lego stop playing with the arctic adıyla yürütülen greenpeace kampanyasında adı geçen petrol şirketi.

--- alıntı ---

3 ayda 1 milyondan fazla kişinin destek verdiği kampanyanın yarattığı kamu baskısıyla lego, shell ile anlaşmasını bu dönemin sonunda yenilememe kararı aldı. greenpeace 3 ay önce, shell’in kuzey kutbu’nda petrol sondajı planlarını protesto etmek amacıyla lego’ya shell ile ortaklığını sonlandırmaya çağrıda bulunduğu küresel bir imza kampanyası başlatmıştı. lego, açıklamasında anlaşmazlığın greenpeace ve shell arasında olduğunu iddia ediyor [1]. fakat greenpeace, kamuoyu baskısı altında olsa da lego’nun doğru kararı verdiğini ve çocuklarımıza lego oyuncaklarını ulaştırmak amacında daha iyi ortaklar bulması gerektiğini vurguluyor.

--- alıntı ---

*

bi de shell e grand prixdeki greenpeace çiler şunu yapmıştı 2013te. güzel hareketti epey. *

https://www.youtube.com/watch?v=pRBVGKFgAUU#t=35
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar