sıcağı sıcağına

psikopat bir nesil yetişmesine sebep olan tv programı. müziği hatırladığım kadarıyla -o dönemdeki türk televizyonlarındaki diğer programların müziklerine göre-kaliteliydi.
devamını gör...
küçüklüğümde akşamlarımın ve akabinde gecelerimin kabusu. dehşet dolu dakikalar. bir de o itfaiye ve ambulans sesleri arasında sunulmaz mıydı program. Allah düşmanıma izletmesin.
devamını gör...
programı sunan adamın iticiliği ve olayların ürkütücülüğü yüzünden hayattan soğumanızı sağlayan program.

bir de program bitince yazışma adresi olarak mecidiyeköy veriliyordu. mecidiyeköy'den tiksinmiştim o zamanlar. sonra büyüdük istanbul'a geldik ve mecidiyeköy'ün aslında o kadar da tekinsiz bir yer olmadığını gördük. tabii mecidiyeköy hala evlat olsa sevilmez orası ayrı konu.
devamını gör...
90 larda çocuk ol.... yok o klişe muhabbete girmeyeceğim.. 90 larda rtük diye bir şeyin icad olmadığını gösteren program. türkiye'nin sanırım ilk reality showu. cesetlerde ne bir buzlama ne de bir otosansür var. herşey bütün çıplaklığıyla ortada. yani sırf reyting için bir zamanlar bunu yapanlara iyi halt etmişsin demek lazım gelir. haluk bilginer 93 yılında sunuculuğunu yapmıştır. sonra ayrılmış ve bu programı yaptığından dolayı pişmanlık duyduğunu söylemiştir.

şimdi eski bölümleri tek tek izliyorum çok etkilenmedim belki de adli tıp yazmama sebep olacak. her insanın kaldıracağı görüntüler değil yani.
devamını gör...
amerikan reality şovların çakması niteliğindeydi. doksanlarda böyle saçma bir dönem vardı.

cinayetler, ruhlar, cinler, sihirbazlar, kırmızı noktalı filmler, yıldolar vs. vs.

bir ülkenin psikolojisini bu şekilde bozdular işte. bir tek adanalılar etkilenmedi bu durumdan.
devamını gör...
90 larda show tv de yayınlanan cinayet programı. aslında cinayet show programı desek daha doğru olur. tek bir bölümü şu anda yayınlansa programın kaldırılma sebebi olur...tabi müge anlı veya flash tv de yayınlanan o tarz programlar hiç bir zaman bu programın ününe kavuşamayacaktır o ayrı...
devamını gör...
her taraf is, doğal bir karanlık, ceset kokusu görüntülere çökmüş. insanlar ( insan demeye bin şahit) kara,bıyıklı, çirkin, kupkuru. türkiye dediğin çoğrafyanın eskisi de boktu yenisi de boktur kardeşlerim. ruhuna rahmet olasıca refik halit bunu memleket hikayeleri'nde yazmıştı, yatık emine bir masal değildir. kültürümüzde küçüğe saygı yoktur, büyüğe saygı yoktur, doğaya ve hayvana da saygı yoktur, kültürümüzde saygı yoktur. cinayet, çapul, ırza tecavüz vardır. sıcağı sıcağına programı anadolu'nun ezeli ve ebedi lanetini gösteren, yüzümüze vuran bir programdı. formatı buram buram 90'lar koksa da evveli de sonrası da böyledir, böyle olacaktır. dünümüzü bugünümüzü ve hatta yarınımızı izlemek için cem kurtoğlu'nun youtube'ye yüklediği bölümleri izleyebilirsiniz. şişmiş cesetler arasında belki uzak bir hısmınız, bir çocuk tecavüzcüsünün aslında babanızın çocukluk arkadaşı oluşu, katledilen bir ihtiyarın annenizin mahallesinde yaşayan biri olması mümkündür. sıcağı sıcağına bizi bize anlatır.
devamını gör...
türkiye'nin "ilk reality show" olma özelliğine sahip olan programıdır. cem kurtoğlu ve haluk bilginer tarafından sunulmakta idi. program zaten konsepti bakımından dehşetengiz idi. birçok ölüyü, naaşı ve vahşeti sansürsüz bir biçimde gösterirlerdi. bir neslin korku altyapısını hazırlama ihtimali epey yüksek, öyle de travmatik bir yanı vardır. tabii o zaman rtük filan afk konumundaydı.
devamını gör...
ulan ne olaylar vardı be!

çivici katil, cinayet işleyip lokantada servis eden sapık ayyyy lan kırka merdiven dayadım başlığı görünce irkildim ha!

1998 yılında sona erdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar