sıcağından acısını hissetmemek

bütün vücudun bir süre sonra oraya dikkat kesileceğinin göstergesidir. soğumaya başladıkça acı artar. bütünüyle o acıya yönelirsiniz. acının şiddediyle bazı şeyler yapmaya kalkarsınız,sırf acı dinsin diye. yaptığınız şeyler bazen iyi gelir bazen acıyı azdırır. o sebeple bilen birine göstermekte fayda var. yoksa telafisi mümkün hasarlara yol açabiliyor.
devamını gör...
yaralanınca, somut anlamda vücudumuzda bir yere zarar gelince ilk an o acıyı hissetmeme durumudur. ama benim aklıma şu haliyle de düştü; aşk dediğimiz şey, kalbimizi anlamsızca sıcacık yapan o duygu varlığıyla başlangıçta daha sonra bize duyuracağı acıyı hiç mi hiç hissettirmez. onun sıcaklığıyla, verdiği güzel hisle sonrasını düşünmeyiz. ancak kalbimiz soğuduğunda farkına varırız kırıklarımızın.
devamını gör...
ani gelişen kazalarda yaralanmaları ilk etapta fark etmeme nedenidir. araba çapması, delici aletle yaralanmalar , çatlamalar vs. ...
eve gideyim istirahat edeyim derken ağrılar baş gösteriyor. veya daha oracıkta etrafın kana bulandığını gördüğümüzde farkediyoruz durumu. en son elim kesildiğinde yaşadım bunu. sağolsun çevremdekiler öyle ilgiliydi ki hazır hissetmiyorsun deyip kan dursun diye elime işemeye falan kalktılar. neyse.. efendim bu sıcağından hissetmeme mevzusu ikili ilişkilerde de imdada yetişiyor. yani şok etkisi yaratacak bir şey yaşadığınızda, bir duyum aldığınızda hikmetinden sual olunmayacak Allah bir şekilde sinirlerinizi dumura uğratıyor ve tepki dahi veremiyorsunuz. hani meteor düşse duymaz oluyor insan oracıkta. normalde aslan olup kükreyecek adam birden kedigiller familyasından olduğunu hatırlıyor. içerde biri bedeni ele geçirip ''sen az dinlen '' demiş de siz arka koltuğa geçmişsiniz gibi..
sonra

eve gideyim istirahat edeyim derken ağrılar baş gösteriyor.
devamını gör...
en son geçen sene 3 kurşun yedikten sonra başıma geldi. ılık ılık hissetmedim sonra bir baktım ölmüşüm. garip bir rüyaydı.
devamını gör...
adrenalinden olduğunu söylerler. quora da okumuştum. adamın biri arabasını yıkarken bir anda bir darbe aldığını ve arabanın üstünün kanlandığını görmüş. ardından kendine baktığında vurulduğunu anlamış. "ciğerlerimin sallandığını gördüm" diye yazmıştı. başkaları da vurulma hikayelerini yazmıştı hepsi aynı şeyi söylüyordu. ağır siklet bir boksörün tüm gücüyle vurması gibi bir etki oluyormuş başta. sonrasında acıyı alıyorlarmış.
devamını gör...
vurulma anlarında beyin vurulma ile gelen travmayı dengelemek için sizde morfin etkisi yapan kimyasallar salgılıyor.

bu durumda acıyı azaltarak hayatta kalmanız için yapmanız gerekenleri yapmanıza imkan vermeye çalışıyor.

ne zaman ki işler yolunda gitmiyor ve vücut travmanın kötü sonuçlarını azaltamıyor işte ondan sonra beyin önceliklerini yeniden düzenliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar