sıcak hava

vücudun bunalmaya başlayıp kafayı buzluğa sokup kafa küp şekline gelene kadar orada tutma isteği getiren mevsimsel durum.
insanı kurumuş dut kıvamına getiren sıcak hava bugün iyice varlığını hissettiriyor ramazan ın bitmesiyle enselere tokat ata ata gulyabani gibi insanın üstüne çöküyor.
devamını gör...
aşırı derecede bunaltır. özellikle böyle yağmur sıkkınlığı dediğimiz bir sıcaklık varsa daha da fena hale geliyor hava. banyoya girsen işe yaramıyor, buzluğu açıp kafası az soksan kıyıya köşeye* olmuyor mevlam bir rüzgar her şeye çare oluyor ama o da esmiyor. canını sevdiğimiz kış mevsimi böyle mi? kat kat giyin otur.
devamını gör...
sıcak iyidir severim ,her şeyden önce sıcak havalarda , ambiyans iç ferahlatıcıdır çevre parlaktır.7823 kat giyinmenize gerek yoktur dolayısıylada rahat hareket eder , yürürsünüz.sıcak hava akşamları da eğer güzel bir muhitte ikamet ediyor , ve dışarıda vakit geçirecek vaktiniz ve naktiniz varsa daha da güzeldir.
devamını gör...
33 derece idi bugun istanbulda gordugum son sicaklik. inanmazsiniz, insan bazen sicak havayi duyumsamayi bile ozluyor. anladim ki sicaktan en cok en bos olan sikayet ediyor, mesguliyet babinda. mesgul olan; yazik yavrum, sikayet etmeye vakit bulamiyor ki. bir bakiyor aa aksam olmus, odasina cekilmis ancak huzur buluyor. soguk sular sonrasi sicak hava pek de kotu gelmiyor sonra ama eminim kisa bir an surecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar