sıfır bir

yeni internet dizisi. adana'nın meşhur, olaylı mahallelerinden hürriyet mahallesinde yaşananları konu ediniyor diyebiliriz. youtube ve facebook üzerinden yayınlanıyor. sert bir dizi. en başarılı bulduğum yanı ise oyunculuklar. oldukça doğal rol kesiyor herifler. ufak tefek hata ve amatörlükler gözlense de olur o kadar deyip geçebilirsiniz.

(bkz: esat bargun)
devamını gör...
2. bölümü yayınlanan dizi. bu sefer süreyi 20 dakikaya çıkarmışlar. yalnız çok hızlı adam harcıyorlar bu gidişle oynayacak adam kalmayacak lan.
devamını gör...
ilk bölümü 1.5 milyon üzerinde görüntüleme almış internet dizisi. yalı, konak hayatını anlatan tv dizilerinin aksine hayata, sokağa dokunan internet dizilerinin çoğalmasının da önünü açacak olması açısından sevindirici.

5.bölümüyle çekim plan tercihleri, sahne geçişleri gitgide oturdu. yalnız ilk 2 bölümü izlerken hissettirdiği oyunculuklardaki samimiyet ve karakterlerin yalın pislik hallerinden gitgide uzaklaşıp fuhuşa, uyuşturucuya karşı sosyal sorumluluk bilinciyle ilerlemeleri popüler mafya dizisi öykünmeciliği hissi vermeye başladı.
2.sezonda savaş mesela cabbar'ın, cio'nun, garip'in başına gelenlerin intikamını almak için daha pislik bir adam haline getirilebilir. sarmayın abi klişeye. kurumsallaşırken anonimliğinizi de bir kenara bırakmayın.
devamını gör...
sözlüğe baktığımda başlığını görmeyim diye yalvardığım dizidir.açılmış, vay nese lan. internet aleminin en sahicisi. savaş satış, cihangir ceyhan, özgür meriç, burak şafak dizinin oyuncuları. kadri beran taşkın dizinin yönetmeni. esat ve mert bargun dizinin müziklerini yapıyor. sokak diline uzaksanız, mahalle ağzını pis buluyorsanız sizi bozar lan. hem çok fazla kişi izlemesin, dizinin özü bozulacak diye aklım çıkıyo lan.

*
devamını gör...
daha yeni keşfettim. kendini izletiyor ama bolca saçmalıkta var. bir defa bazı sahne ve replikler çalıntı ki
bu büyük sıkıntı. ondan sonra vukuat işini abartmışlar. her gün şehrin göbeğinde bir dünya adam ölüyor kimsenin
şeyinde değil. dirilişte bile bu kadar adam ölmüyordur. bir de bunların yemedikleri halt yok fakat ne hikmetse
iyi insanlar. hatta arada namaz falan kılıyor haramzadeler. fuhuşa savaş açıyorlar mesela kimse kadın satmayacak
artık diyorlar ancak kendileri de ne kaldırsalar gidip paralı askerlerle eziyorlar.

artıları da var tabii. öyle bir kişi girip her yeri dağıtmıyor ya da yılışık manitacılık muhabbetleri falan sıfır.

tiplere değinmeden de edemeyeceğim. istanbul'da çekilmiş olsa nerede şopar bulmuşlarsa doldurmuşlar derdim.
fakat bu dizide kimse özellikle seçilmiyor zaten adana'da standart insan profili bu.
devamını gör...
dostlar şimdi mesela siz hani abartmışlar yav her gün şehrin ortasında adam mı vurulur falan diyorsunuz ya ilk izlediğimde ben de öyle dedim .

bir gün adanalı bi arkadaşla konuşurken dedim ki kanka sıfır bir izliyor musun ilk bölümünü izledim dedi neden devam etmedin dedim aga o mahalleye gitsen her gün 5 10 kişi ölüyor zaten o mahallede arabayla dolaş bi iki tur arabayı parça parça edip çalmazlarsa dizi izlemiş gibi olursun dedi...

anladığım kadarıyla tehlikeli bir yer hürriyet mahallesi.*
devamını gör...
ilk izlediğimde ben de abartılı bulmuştum ama ne yalan söyleyeyim sarmıştı da, gerçi her sardığım dizi gibi bunu da bıraktım. abartılı sandığımız olayların aslında abartı olmadığını, olayların geçtiği yerin hakikaten teksas gibi olduğunu okudum sonradan.

insan gerçekten hayret ediyor.
devamını gör...
insanı dert sahibi yapan dizi. insan bazen görmeyince kötülüklerin olmadığı, vücut bulmadığı bir dünyada yaşadığı sanrısına kapılıyor. dizide mutlu olmaya sanki yer yok. bir çift evleniyor oh be en azından bir yuva kuruldu diyorsun gelin vuruluyor. sizin hayatınız bu kadar mı kasvetli be hürriyetliler!*
devamını gör...
internet üzerinden yayınlanan yeni bir dizi. çekimleri adana'da yapılıyormuş. senaristi ise gizemini koruyor. araştırma yapmak adına biraz izledim, yer yer amatör çalışmalar olsa dahi genel olarak fena değil. biraz avlu, biraz kurtlar vadisi, biraz arka sokaklar gibi.
devamını gör...
bir kaç sene önce kendi çaplarında, kısıtlı imkanlarla youtube'a yüklemek için dizi çekmeye çalışan mahalle gençleriydiler. azimlerini, gayret ve çalışkanlıklarını takdir etmemek mümkün değil. takip etmiyorum, konsept bana uymuyor ama amatör bir çalışmayı yılgınlık göstermeden bu noktalara taşımaları ibretlik.
inşaallah aynı azim ve çalışkanlıkla başka bir konseptte, daha hayırlı, mesaj içerikli işler yaparlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar