sig sauer

alman markası olsa da alman-isviçre ortak üretimine geçmişŸ silah markasıdır.
özellikle tabanca sözkonusuysa diğŸer markaların çoğŸundan kalitesiyle ayrışŸır.
mekanik parça garantisini 99 yıl olarak verdiğŸi rivayet edilir. (yani sizin ömrünüz yetmez bizim tabancaları eskitmeye durumu)
p250 serisi glockvari bi hafiflik arayışŸıdır.
p 220 ve p 245 serileri albeni der. nacizane favori seri ise s.i.g pro dur.
devamını gör...
eline aldığında bir parçanmış hissine kapıldığın, asla tutukluk yapmayacak, dengesi ve formu gayet başarılı, attığını vurdurtan bir alettir. halk olarak dizi mafya babalarının * * * tabancalarından başka bir tercihimiz olmasa bile, bence üzerinde durulması, gözden kaçırılmaması gereken bir markadır.
devamını gör...
tek kötü yanı türkiye piyasasında devralmak istediğinizde karşınıza çıkan ortalama 8000 $ lık fiyatlardır.
o nedenle yerli malı yurdun malı duygusallığına devam nedenimizdir.
devamını gör...
merkezi almanya olan ve zig zoyer diye okunan bu markanın kuruluşu 1751'dir. klasmanındaki silahlarda genellikle pahalı olmasının sebebi ise uzun süreli parça garantisi ve mekanik aksamının sağlamlığıdır.
devamını gör...
j.p. sauer & sohn maschinenbau gmbh isimli almanya - isviçre ortaklığı firma tarafından üretilen bir tabanca markası. üretici firma 1751 yılından bu yana makine üretimi yapmaktadır ve merkezi almanya'dadır.
devamını gör...
cağnım babamın çok sevdiği markadır. kendisi atış hocasıydı elinden geçmediği silah kalmamıştır. browning i gitti, geçenlerde avcı tüfeğimi de köpeği döverken kırmış, şimdi bir pipi tabancası var, yine de iş görüyor gerçi. tip olarak çok yakışıklı modelleri var, hiç kullanmadım ama güçlü modelleri var gibi duruyor. imkan olsa da alsak.
devamını gör...
p 210 confederetio helvetica modele en sonunda kavuştum. isviçre çeliğinden üretilmiş özel üretim bir silah. kabze fil dişinden, tetik, horoz, sürgü tutucu pimi ve üzerindeki işlemeleri altın kaplama. dünya üzerinde 700. yıllarına özel 2000 adet üretilmiş bir silah.
devamını gör...
şiddete karşı olan hippi tarzı bir yaşam sürmeye gayret gösteren biriyim. ancak bu markanın colt 1911 hatlarına sahip tabancalarına karşı bir zaafım var. her ne kadar taşıma iznim olmasa da akraba konu komşunun elektro bağlama ve bol plastik sandalye bulunan mahalle düğününde çıkarır havaya bir kaç şarjör boşaltma suretiyle bunu almak içimden geçiyor.
devamını gör...
amerikan mı alman menşeli mi olduğunu bir türlü anlayamadığım silah markasi. fiyatları ise dudak ucuklatıcı cinsten. eli yuzu duzgun bir modeli 20 küsür bin liradan basliyor.
devamını gör...
hikayesi isviçreli sig ile alman sauer firmalarının birleşmesiyle başlamış, zamanla büyük hissesi almanya'ya geçmiş ve teknik olarak alman sayılabilecek konuma gelmiştir.

marka hakkı hala almanlar'da olmasına rağmen aynı firmanın abd'de daha rahat üretim ve dağıtım yapabilmesi için sig sauer usa adında bir firma da okyanus ötesinde kurulmuştur.
devamını gör...
nerde o eski sig sauerler . eski üretimleri kalite açısından amerikan menşei olanlarla kıyaslanamaz düzeyde deniyor forumlarda.

ben silahtan anlamam ama amerika piyasa için üretim yapıyor ve standart amerikalı çok hassas değilse alıp geçiyor.

denizciler için üretilen p226 navy modeli çok yakışıklı bence.

devamını gör...
kalite farkı boya ve üretim tekniği kaynaklı.

amerika'da boya işini biraz daha salladılar. üretim olarak da talaş kaldırma metoduna geçtiler, eski modeller sac kıvırma tekniğiyle üretiliyordu.
devamını gör...
erdoğan bunun ürünlerinin artık türkiye'de kullanılmayacağını söylemişti ama envanterde bol bol oldukları için daha uzun süre ülkemizde göreceğimiz silahlar. bir de zig zoyer diye okunuyor diye hatırlıyorum.
devamını gör...
silahlara vs pek merakım olmadığı için hakkında bir fikrim yok. ama ülke olarak bu abd yapımı silaha neden bu kadar düşkünüz onu anlamadım. tayyip ağa bile artık korumalar bu silahı kullanmayacak demesine rağmen?
devamını gör...
kimse kusura bakmasın ben asker veya polis olsam bu ülke için canımı ortaya koyup kelle koltukta savaşsam ve deseler ki aha envanterden silah seç , ne yerli tüfek ne de yerli tabanca kullanırım.

iki savaş görmüş colt 1911 varken gidip onun ucuz klonlarını neden kullanayım.

ayda yılda gidip poligonda iki kurşun sıkıcak adam " yerli ve milli" silahlarla askercilik oynayabilir ama gerçek çatışmada savaşacaksan sig sauer al , h&k al neler var neler.
devamını gör...
tabancanın şahı diyebilirim. geri tepme oranı çok düşük. tutukluk yapmaz. çok ağır değil. namlu ömrü çok uzun. lakin firma iflas etti. almanların elindeyken amerikalıların eline geçmişti bir ara.

neyse üretimi falan durursa eğer eskileri çok değer kazanır.
devamını gör...
yerli üretim silahlarla kıyaslandığında harika bir marka ama kendi segmenti içinde değerlendirirsek, mesela p320 modeli namluda mermi varken yere düşünce fişeği patlatıyor. youtube videolarını izleyebilirsiniz.

mermiler metal gibi sert bir zemini delip geçemezse oradan seker. bizim çok sekiyor dediğimiz şey geri tepmedir. geri tepme, kullanılan silahın kalitesi, namlusunun uzunluğu, namlu yapısı, silahın kalibresi, silahın ağırlığı vs gibi parametrelere bağlıdır.

günlük taşımada rahat olsun diye hafif malzemeden üretilen glock geri tepmeyi hissettirir ama usta atıcı için bir sorun yaratmaz. bizim glock imitasyonu sarsılmaz sar 9 var. normal çelik tabancadan biraz daha fazla geri tepmeyi hissediyorsunuz ama harika bir tetiği var.

ben 45 lik girsan mc 1911 sport ile de ateş ettim. tetiği kütük gibi mesela. tetik sadece sert değil aynı zamanda resetlendiğini anlayamıyorsunuz bile. tek tek atarsanız tamam hiç sıkıntı yok ama çatışma ortamında nizami nşaln alıp her atışta geri tepmeden gelen şahlanamayı dengeleyip atayım diye bir şey yok. aralıksız atıyorsun yani.

ben 1911 aşığı biri de olsam plastik veya naylon diye dalga geçilen kompozit malzemeden ama güzel tetikli sar9 u çelik 1911 e yeğlerim. yalnız 45 kalibre çok tatlı tepiyor da 1 mermi 10 liraydı en son. 9 mm 4.5 lirayken.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar