vallahi hiç kimse kusura bakmasın ama öyle. iticilik sıralaması tam olarak şöyledir;

sigara içen < sigara < sigara düşmanı

sigara içen adam kendi halinde içer. zararı kendinedir. ergenler hariç hemen herkes içtiği sigaranın ne denli pis bir şey olduğunu da bilir. ancak bu sigara düşmanları yok mu? işleri güçleri kafa ütülemek. yanlarında içersin "pasif içici oluyoruz" derler, çok üstlerine vazifeymiş gibi sigara verdiğin paranın hesabını yaparlar, durup durup sosyal mesaj verirler, "kanser olacaksın" deyip felaket tellallığı yaparlar falan filan. en itici olanı hangisidir biliyor musunuz? bak şunu söyleyenler;

"zararlı olduğunu bildiğin halde neden içiyorsun?"
devamını gör...
oooh mis. ne de güzel aklayıcı bir tespit.

sigara içenler olmasa sigara olur mu?
sigara olmasa sigara düşmanı olur mu?

rica ediyorum açtırmayın kutuyu. hem suçlu hem güçlü afedersin.*
devamını gör...
felsefesi güzel tiryaki sözü..
bu tespiti yapan kapalı alanlarda sigara içmenin serbest olduğu dönemde yaşamamış sanırım.
uzun yol otobüsünde 20 saat duman altı yolculuk yaparken sigara-severle barış çubuğu tüttürme olasılığını da hesaplayalım bi zahmet.
devamını gör...
sigara düşmanları, veganlar, bazı tebliğciler, yehova şahitleri vs. bunların ortak bir noktası var.

kibir.

karşındakinin yanlış yaptığına emin bir şekilde, daha üst konumdaki bir kişi olarak ve sizin iyiliğiniz için size kendi doğrularını dayatırlar.

yapmayın.

haftada bir gün dışarıda yemek yerken açık alandaki sigara dumanına maruz kaldığın için kanser olmaz kimse.
devamını gör...
hadi oradan dediğim başlık. sen milleti iğrenç kokunla rahatsız et bir de üzerine sağlıklarına zarar ver yetmiyormuş gibi sigara içmekle övün çoluk çocuğunun hakkını sigaraya yedir sonra yok sigara düşmanları iticidir. seni ellerimle hiç üşenmeden döverim. * *
devamını gör...
sağlığına zararlı diyenlere iki çift lafım var. sigaraya gelene kadar, sen önce sporunu yap, dengeli beslen, yapay maddeleri hayatından çıkar sonra konuşalım canısı. bırak o elindeki zero'yu. kapalı alanda içilmediği müddetçe sorun yok.
devamını gör...
sigara içenler nasıl bu kadar pişkin oluyor anlamıyorum. hem kendine hem insanlara zarar veriyorsun ve utanmadan seni uyaranlara, sana karşı çıkanlara itici diyebiliyorsun. bence insan yaptığı eylemlerin sorumluluğunu alabilmeli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar