sigara içen kadına toplumun tepkileri

hayatta ki her haltı cinsiyete dayalı düşünüp yorumlayan zatların, sigara içmenin varsa iğrençliğini sadece kadına dayalı tutması sonucunda edinmiş olduğum izlenim *

zeka ekşimesinden dolayı köpürecek an kollayan id leri, konuya muhattap esas kişiyi görünce dile küçümser kelimeler olarak düşmekte..
bakışlar ise, bozulan miğdenin karnıya düşen sancısı gibi!

namussuz garı.
devamını gör...
batıda kadın erkek ayrımı yoktur bu yüzden sigara içen kadın olmaz sigara içen insan olur. ama türkiye'ye dönersek sigara içen kadın olur ve bir de bunu açıklayan bir tanımı olur. türkiye bugün hala sigara içen kadının nasıl durduğunu konuşurken batı, 2011 yılında sigara içen insanın hala nasıl kalabildiğini konuşur. sigara içen kadına toplumun tepkileri, toplumuna bağlıdır. bu toplum türkiye den başlamak üzere, şöyle doğudaki bütün toplumları elinden geçirir. önemli bir konudur.
devamını gör...
sigara içen kadın hep kolay elde edilebilir, her türlü şeye gideri olan kadın olarak görünüyor. nasıl bir bilinçaltı bu algıyı oluşturdu bilemiyorum. belki türk sinemasındaki kötü kadınların sigara ile eşleştirilmesi, sigara içen genç kızların aile baskısından uzak rahat bir hayat intibası vererek faydalanmaya daha müsait görüntü vermesi de etkili olabilir.

sigara kokusu biraz erkeksileştirilmiş yani erkek sigara kokabilir gibi bir intiba var, fakat kadın sigara koktuğunda bütün dişiliği kayboluyor, erkeğin sakız çiğnediğinde avrata benzemesi gibi.

edit: terbiyesizlik gibi olmazsa sigara içen kadın ile sakız çiğneyen erkeği aynı yatakta hayal ettim. sigara içen kadın kesinlikle üstte olmalı, o daha erkeksi ve dominant çünkü.
devamını gör...
her noktada kadın ve erkeği eşit tutmaya çalışmak kadınlara zarar veriyor. fıtratlar farklı, yaratılış farklı iken illa da aynıyız demeye çalışmak baştan kaybetmektir.

dışarıda erkekler kahkaha atıp, gürültülü bi şekilde konuşup şakalaşırken kadınlar neden yapmasın, onlar da kahkaha atsın, şakalaşsın gibi bi yaklaşım oluyor bu. kadının fıtratına ne elindeki o sigara, ne dışarıda kahkahalar atması, ne de laubali hareketlerde bulunması yakışmıyor ve doğru da değil.
devamını gör...
kadınların yaptıklarının erkeklerin yaptıklarından he zaman nedense daha ayıp daha günah olmasının bir sonucudur.erkek aldatır elinin kiri,kadın aldatır kötü kadın,erkek boşanır,hemen yenisiyle enlenir kadın boşanır dul damgası yer kötü gözler bakılır,erkek sigara içer şanındandır kadın içer edepsizliktir.kadınlar sigara içsin demiyorum içmesinler tabi ki de zerafetle muttasıf olan kadınlar sigara içerken hoş görünmüyorlar ama olaya cinsiyet gözlüğüyle bakmaktan vazgeçmek lazım,bence temel mesele bu.
devamını gör...
başlı başına sıgaraya olan tepki konuşulmalıdır, kadının elinde nasıl çirkin duruyorsa, erkegin de o şekilde, çocuğun ve hayvanların ağzında da aynı şekilde absürt duruyor işte. hele yolda yürürken önündeki cisimden sana püfür püfür sigara dumanı geliyorsa artık ona yorum bile yapmak istemiyorum. *
gözümün önünde yapma da napıyorsan yap! diyorum son olarak..
devamını gör...
12.
yok olmasından korktuğum tepkidir. dişilerin erkekleştiği, her şeyin pek bir hoş görüldüğü şu toplumda kadınların hala naif, güzel, hoş kokulu, temiz yaratıklar olarak tahayyül edildiğinin göstergesidir kanımca. kadına yapılan bir hakaret değil aksine erkeğe yapılmış bir hakarettir.
devamını gör...
13.
hayatta her halt cinsiyete dayalı düşünülmeye mahkum olduğundan erkeklere gösterilenden farklı tepkiler olması caiz olan tepkilerdir. misal, ben bir kadına sigarayı yakıştıramam. tamamen kişisel algılamamla ilgili bi şey bu. biraz abartılısından bi benzetme olacak ama teşbihte hata olmaz kalkanına güvenerek sigara içen kadının zihnimdeki algısının vücut geliştirme yapan kadın gibi bi şey olduğunu söyleyebilirim.

devamını gör...
sigara içmek eskiden beri kadında pek görülmediğinden tepkiler farklı olabilir, ama artık normalleşiyor bu orandada tepkiler azalacaktır, bu normalleşmeyi gören kadında artık çekinmeden sigarasını tüttürüyor sayıda artacaktır.
devamını gör...
sanki sigara içmek sadece erkeklere özgü bir davranışmış gibi sürekli olarak tepki verilir. birinin sigara içmesi kimseyi ilgilendirmez. bu kisinin bileceği iştir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar