sayın cumhurbaşkanımızın yeni vecizelerinden. elbette sigara kötü bir şey, sayın cumhurbaşkanının yaptığı birkaç iyi şeyden birisidir, sigaraya savaş açması. ancak, bu nedir arkadaş? yani satışı serbestse, vergisini alıyorsa devlet, içene de böyle bir özgürlük kısıtlayıcı laf söylemesi pek makul değil. elbette ki içmeyenleri, sigaranın zararlarından korumak için tedbirler almak güzel bir şey, kapalı alanda içilmemesi gibi. ancak, içene de laf söylemek gereksiz.

not: bu arada konuşmadan anlaşılıyor ki anayasadan haberi var. keşke başka şeylerde de anayasaya böyle bağlı olsa

1.30 civarı:

devamını gör...
en az üç çocuk! önce uçkurumuza karıştı.
kızlı erkekli evde kalıyorlar! sonra özel hayatımıza girdi.
sigara içme özgürlük olamaz! yok arkadaş bu kadar da değil.
abuk düşünceler silsilesinin sadece bir halkasıdır.
devamını gör...
erdoğan beyanıymış.

cumhurbaşkanının, sigara alışkanlığımızdan sonra el atmasını beklediğim sorun, gürültü kirliliğidir, o da zararlı sağlığa; ama şöyle bir problem var, milletin başında sigara gibi belalar dururken kimsenin ilgisini çekmez. hem islam'da da sabit bir hükmü yok(!) ama sigara öyle mi... çok yaşayası devletimizin, dünya düzenimizin yegane düşmanıdır elimizdeki sigara tabii. halkını kendi eliyle her bakımdan zehirleyen, durmadan suç üretip ceza kesen bir devletin zirvesinde oturan adamın kesinlikle uygulamaktan geri durmaması gereken bir icraat(!)
devamını gör...
işte bu abi. helal olsun reyize. diktatör olacaksan bu konularda olacaksın arkadaş. halkının sağlığını düşüneceksin. tamamiyle destekledigim söylem. sigara içmek gibi bir özgürlük olamaz! evet.
devamını gör...
sonuna kadar katıldığım çok doğru bir söz. sigaraya dair oldukça medeni bir yaklaşım. eskiden otobüslerde sigara içilirdi. o zaman bunun yasaklanacağını söyleseler şimdi bu söze tepki gösterenler gibi birçok kişi itiraz eder ve böyle bir şeyin asla kabul edilemeyeceğini söylerlerdi. fakat ne oldu? insanımız medenileşti ve bu kötü adet ortadan kalktı.

başkalarına zarar verdiğiniz hiçbir faaliyet sizin özgürlüğünüz kapsamına girmez. zaman zaman sosyal hayatı çekilmez hale getiren sigara tüketimine dair içmeyenleri koruyan düzenlemeler yapmak kat'iyen şahsi hürriyete menfi bir müdahale olmadığı gibi ancak adil olmanın bir gereği olabilir. kimsenin kimseyi zehirlemeye hakkı yok. bunu ne yazık ki içici ve içici olmayan pek az insan idrak edebiliyor.
devamını gör...
lafi mabadindan anlayanlar oldugunu göstermistir. adam sigara icmeyenlerin özgürlügünden bahsetmis. adam özel hayata falan müdahale etmiyor; müdahale etse zaten sattirmaz. yaptigi sadece türk milletinin gelecegi icin halka telkinde bulunmaktir. suursuzlar anlamiyor tabi.
devamını gör...
reyizi esasen sevmem partisini de el mahkum destekliyoruz..
hani bir kasik suda bog deseler rte ile ilişkim siyaset disinda boyle olur yani bir kasik suda bogarim kendisini..
ama temsil ettigi degerler acisindan halkın onceliklerini kendine dert edinen bir siyasi yaklasimindan kaynaklı ve karninda deniz olan ejderhaya karsi vermis oldugu amansız mucadelesi (cemaat degil kadim statukodan bahsediyorum) nedeniyle kerhen de olsa destekliyoruz diye her dedigine de okey diyecek halimiz yok..
kardesim kisisel olarak yorumlarda bulunabilirsin hani olaya ideal bak diyenlere soylicem siz de olaya empati gelistirin dicem..
yani arkadas evet sirf sigara ictigim icin beni cezalandıracaksa boyle işin taaa..
neyse arkadaslar evet sirf sigara ictigim icin ve sirf daha buyuk gunahlar varken en buyuk gunah sigarayi oncelemesine takigim bilesiniz..
ya oteki meseler hani bir nebze tartisilir da bu sigara olayında gram taviz verirsem ne oliyim..
ya tamam alkol malkol desteklerim ama bu olaya karisma reyiz be..
sirf icmiyosun diye olmaz yani..
antipati toplamanın ne alemi var..
secmenlerinin yuzde 90 ı cuvara icer halbuki..
al inadına yine yaktim..
sen de icen mi..
devamını gör...
doğru bir söylem. en basiti gittiğiniz cafede hava güzelse dışarda oturmayı tercih edersiniz. fakat dört bir yanınız keş dolu,nefes alamazsınız.yediğiniz,içtiğiniz tat vermez. ters ters bakarsınız yan masaya bu tarafa üflemeyin diye ama aldırış edilmez.. pasif içici olmak zorundamıyım? git evinde iç, müsait alanlarda iç. ama bunlara vık vık konuşanlar evlerinde bu soğukta bi tarafları dona dona balkonda sigara içer. neden? ya hanımı kızar ya anası. tüller sararmasın,koltuklar is çekmesin vs vs. he canım he bizde insanız..
devamını gör...
tayyip erdoğan'ın yeni komplosu.

muhalifler tayyib'in her dediğine karşı çıkıp inadına yapıyorlar ya, bunu fırsata çeviren tayyip sigaraya savaş başlatıp muhaliflerin kendisinin inadına sigara tiryakisi olmalarını sağlayacak ve böylelikle üç beş seneye kanser olup gidecek olan muhaliflerden kurtulacak.

valla, inadına içecekleri gördüm ben, komplo başarılı.
devamını gör...
reis kod adlı siyasi dahi kişisinin, yine gündem yönetiminin iş başında olduğunun göstergesi olmuş argüman biçimidir. bol bol tartışın arkadaşlar bu konuyu. *

laikçiler tarafından günlerce, hatta haftalarca tartışılmış 'kızlı-erkekli' öğrenci evleri mevzusunun, fethullah evlerinin başına patlamış olması ise bir başka başlığın konusudur.
devamını gör...
levent kırca skeçlerinde böyle bir ifade kullansaydı, ne gülerdik ama.
neyse dua edin de, canan karatay gibi ekmeğe alerjisi yok elemanın. yoksa ''ekmek yemek gibi bir özgürlük asla olamaz'' derdi. gerçi bilemiyoruz, yarın öbür gün bunu da diyebilir. mesela kızartmalar falan da yasaklanabilir. ne alakası falan var kardeşim, kızartmayı yiyen başkasına mı zarar veriyor demeyin. evin annesi/babası kızartma yerse, evdeki masum sabi de mecburen ondan yiyor. üstelik pasif bir yiyici olarak da değil, direk aktif yiyici olarak kızartmayı yiyecek. yanına bir de cola alırlar bunlar şimdi, hele bir de ekmekle yiyorlarsa, artık düşünemiyorum. sayın cumhurbaşkanına durumu arz etsek mi acaba?

bakın daha en tehlikeli senaryodan bahsetmedim. mesela chp, mhp, hdp, saadet vs. hepsi direk veya dolaylı olarak sayın cumhurbaşkanımıza göre bir vatan düşmanına destek veren partilerdir. kimisi paralelin kuklası, kimisi pkk'nın, kimisi başka birinin. şöyle bir mantık yürütüp, ihanet nasıl ki suçsa ve ihanet etme özgürlüğü diye bir özgürlük asla olamazsa, ihanete destek verme özgürlüğü de asla olamaz. buna bağlı olarak, ihanete destek veren partiye oy verme özgürlüğü de asla olamamalı. ve nihayetinde oy verme özgürlüğü gibi bir özgürlük asla olamaz sonucunu çıkartabilir.
devamını gör...
yahu devlet bu vergilerden geçinir. düşünsenize sigara satmak yasak. yok öyle bir dünya. yıllarca reklamı yapılmıştır sigaranın, dizilerde, filmlerde oyuncuların eline verip özendirilmistir toplum. ve bu ünlü aktiristler ciddi paralar almıştır. hem insanlar uyusturulmus ( sigara içinde beyaz yağlı bir madde bulunan ciğere her çekişte ufak bir doz beyne giden uyuşturucudur) hem yüksek gelir elde edilmiştir.
bu konuşma işin hikaye kısmıdır.
devamını gör...
cidden uyuz olduğum bi durum..yani içmeyen birisi olsaydım da uyuz olurdum..sigara bi keyiftir ya..keyfimin kahyası da sadece benim..başka kimse değil..
devamını gör...
komik bir açıklama. cuvaranın özgürlükle ne alakası var ki şimdi. sigara keyiftir bakkal bile sigarayı veresiye vermez keyfin veresiyesi olmaz diyerekten.

''bu dumanın altında bir tütünden fazlası var, bu dumanın içinde bir efkâr var, ve dumanlara kurşun işlemez.''

not: aşırı bir sigara içicisi değilim lakin bu açıklamaya inat ciğerlerime acımasam günde 2 paket sigara içerim. geziciler haydi bakalım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar