sigarayı bırakmak

hemen akabinde ciğerlerimiz ve kanımız temizlenmeye başlar, vücut bu zehri bir an önce çıkartmaya gayret eder.
sigara içen ve her sağlıklı düşünen insanın yapması gereken bir eylem.
devamını gör...
bir sevgiliyi bırakmak kadar ağır ve meşakatli bir icraat. üstelik ikisinin de bir özelliği var; kolay tutuluyorlar ama güç bırakılıyorlar, hatta bırakılamıyorlar..
devamını gör...
özellikle uzun süredir tiryakisi olan kişinin hayatında başarabileceği en büyük ve dramatik zafer.bıraktıktan sonra tekrar başlamak ise bir insanın hayatında yapabileceği en büyük hatalardan birisidir.
devamını gör...
100 kişi tarafaından düşünülen, 50 kişi tarafından başlanan, 25 kişi tarafından 1 gün devam ettirilen, 1 kişi tarafından uygulanabilen eylem.
devamını gör...
bırakılmak isteniyorsa akabinde mutlaka egzersize başlanmalıdır. bu hem vücutta biriken toksinlerin daha hızlı atılması hem de alacağınız muhtemel kiloların kontrol altına alınması açısından önemlidir.
devamını gör...
diğer bütün bağımlılıklarda olduğu gibi bırakılmayan ara verilen eylemdir. bıraktığını düşünen kişi her içen gördüğünde her başı sıkıştığında anımsaycaktır bir zamanlar nasıl pöfür pöfür içici olduğunu. bir kere başladıktan sonra bağımlılık ömür boyu. sen bıraksan, zayıf anında o seni bırakmaz.
ama yine de (bkz: başlamak bitirmenin yarısıdır)
devamını gör...
koahlı hastalar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre; birden bırakmayı deneyen hastaların %80 i başarılı olmuş; azaltarak bırakmayaı deneyenlerin ise sadece %6 sı sigarayı bırakabilmiştir. genel olarak aniden birakmak çok daha etkilidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar