şiir yazmak

zarif, ince, zor bir işŸ. genellikle bir-iki defter şŸiirimsiler karalandıktan sonra şŸiirin belirtileri ortaya çıkar. şžiir kitabı okumadan defterler dolduran kişŸiler vardır ki bunu sormayın. bir de bir bilene göstermeden şŸiir yazdığŸını sanır insan yıllar boyunca. ariflere danışŸmak önemlidir. kendisi bunun farkında ise ne güzel. fakat bu çok zordur. eleşŸtiriye tahammül edemeyen şŸiir yazamaz.
bir de şŸiiri beğŸenilen insanın en kötü tarafı çabuk kibirlenemesidir. bu yazanın, şŸiirine vuarcağŸı en büyük darbe.
devamını gör...
zarif, ince, zor bir iş. genellikle bir-iki defter şiirimsiler karalandıktan sonra şiirin belirtileri ortaya çıkar. åžiir kitabı okumadan defterler dolduran kişiler vardır ki bunu sormayın. bir de bir bilene göstermeden şiir yazdığını sanır insan yıllar boyunca. ariflere danışmak önemlidir. kendisi bunun farkında ise ne güzel. fakat bu çok zordur. eleştiriye tahammül edemeyen şiir yazamaz.
bir de şiiri beğenilen insanın en kötü tarafı çabuk kibirlenemesidir. bu yazanın, şiirine vuarcağı en büyük darbe.
devamını gör...

--- alıntı ---

şiir yazmayı her zaman herkes kadar çok istedim, fakat başaramadım. şiir denen heyecanı parmaklarımızın ucuna getiren her neyse bana, şiiri bağışlamadı. ben de dünyanın yazılmış bütün şiirlerini kendimin bildim ve kendim yazmış kadar çok sevdim.

--- alıntı ---

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar