şiiri eksilemek

beyler bayanlar bu benim kusura bakmayın. şiir gördüm mü dayıyom eksiyi. çünkü ilkokulda örtmen müzik dersinde şarkı söylemek isteyen var mı dedi. ben de örtmenim şiir okuyabilir miyim dedim. tamam dedi. ( o zamanlar burcu diye bir kız vardı en ön sırada oturuyor en çalışkan, gözlüklü ve yakası dantelli) tahtaya kalktım şiir okumak için herkes bana güldü. burcu da güldü. necip fazıl kalksa şiir yazsa eskilerim.
devamını gör...
romantizmden anlamayan erkeği en fazla geren konu şiir olduğu için, içindeki garezi, sözlük şartlarında dışa vurum halidir.
devamını gör...
sebebini merak ettiğim davranış bozukluğu.
şiiri sevmiyorsan hiçbir eylemde bulunmayabilirsin. eğer yazarla ilgili bir sıkıntıysa git başka tanımlarını eksile, kendi adıma müsaade ediyorum.
devamını gör...
ortalık şairden, şiirden geçilmiyor anacım. seviye de ister istemez düşüyor. neyse işte, adam şiiri beğenmemiş olabilir.
devamını gör...
şiiri beğenmemekten ötürü olabilir. şiir zevkinizedir o eksi. zira edebiyat, insanların beğenilerini eleştirmek açısından daha katı olunan bir sanat türü. "bunu okuma şunu oku" küstahlığına kadar varabiliyor. yani 'o onu beğenir, ben beğenmem' denilip geçilmiyor edebiyatta; "o da beğenilir mi lan" diye sert yorumlar konuyor ortaya.

ekleme: tanımın kötü olan tarafını ben de bilmek isterim. eksi nedenini merak ettim, bildiren olursa sevinirim. *
devamını gör...
sevilen şiirin en vurucu cümlesi veya geceye şiir başlıklarında görünce üzülüyorum.

yani bir şiiri sevmiyor olabilirsin ama eksilemen bana altında başka şeyler arattırıyor.
devamını gör...
valla ben eksilerim. kendini şair addeden aşk acısını kusarak yarı küfürlü manadan yoksun gereksiz tunç kafiyeleri olan şiirler yazar ise çatırt diye basarım eksiyi mesela. benim kulvarımın dışında kalıyor böyleleri. yersiz kasılan romantizm, duyguyu işletememiş berduş hissi veren cümleler, zorla ben sizdenim beni de sevin diye bağıran şiirlerden nefret duyarım çünkü. bende şiir yazıyorum ve benim yazdığım şiiri; şiirlerde kendini bulma mucadelesi vermek zorunda olanlar asla sevemez mesela. eksiler. eksilesinde. ınsanlar begensin diye yazilan seyin samimiyeti ve duruluğu da tartışılır zaten
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar