silgi tozundan yapılan silgi

tutmaz. küçükken çok yapmaya çalışırdık. yoğura yoğura bir araya getirdik silgi tozlarını. hatta bir keresinde derin dondurucuya atmıştım ama yine olmamıştı.
devamını gör...
silginin evvela üfelenmesi ve oluşan küçük parçaların tekrardan birleştirilip yoğrulmasıyla elde edilir. oyun hamuru benzeri bir hal alır ve sıkıcı derslerin su gibi akıp gitmesini sağlarken örtmenin anlattığıyla ilgilenilmediğini farketmesiyle suratınıza aşkettiği şepeşillelerin tesiriyle yere düşer ve kim bilir kimin ayakkabısın tabanına yapışıp yepyeni maceralara yelken açar?
devamını gör...
bi keresinde sınıftan bir arkadaşımız vardı durumları iyi değildi. bizde de o zamanlar silgi tozundan silgi yapma furyası almış başını gitmiş, tenefüste derslerde çılgınlar gibi silgi tozu biriktirip parmağımızla üstüne basmak suretiyle birleştirmeye falan çalışıyoruz. sonra bu durumu iyi olmayan arkadaşa ben çok üzülüp birlikte silgi yaptığım arkadaşlara yaptığımız silgileri satıp o parayla arkadaşımıza hediye alma fikrini öne sürdüm artık köşeyi dönerim falan sanıyorum heralde silgi imalatıyla sjsjsj. sonra bu olay sınıfa yayıldı çocuk hariç herkes deli gibi silgi tozu biriktiriyo bir kısmı yapıştırıyor falan derken sınıf öğretmenimiz bu durumu fark etti. hoaydaaa. bu kimin fikriydi denince de can ciğer arkadaşlarım sağolsun, kabak benim başıma patladı. sonra hocamız arkadaşımız sınıfta yokken, eğer gerçekten yardım etmek isterseniz birlikte para toplamaya ne dersiniz dedi. tüm kumbaramdaki parayı verdim bana göre büyük ama aslında mini minnacık bir katkıydı bu. sıra arkadaşımın babası doktordu, abisi 10 lira annesi 10 lira babası da üzerini tamamlamıştı ve baya yüklü miktarda para bağışlamıştı. sonra ağzıma açık kalmıştı kişki biz de zengin olsaymışız diye ilk o zaman aklımdan geçirdim galiba. sonra bı şekilde o para arkadaşa ulasti ve eksikleri kapandı. ve tabi bizim silgi tozundan asla yapamadığımız silgi mevzusu da sonsuza dek açılmamak üzere kapandı..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar