şimdikiler de kadın mı

genellikle orta yaş erkeklerinin, eski toprak kadınları referans alıp yeni nesil için sarf ettiği cümle.

"ulan bizim analarımız çocuğu sırtına bağlayıp tarla çapalardı. şimdikiler de kadın mı?"
devamını gör...
çalışmayayım kocam para getirsin, ev işi yapmayayım hizmetçim olsun, çocuğa da bakmayayım bakıcı tutalım, ben de alışveriş, kendim gibi başka kadınlarla dedikodu, envai çeşit instagram sayfalarında sörf, antin kuntin kafelerde gezip tozmalara kendimi vereyim kafasındaki kadınlara bakıldığında ağız dolusu söylenen cümle.
devamını gör...
şimdikiler de kadındır, öncekiler de kadındır.! kadın ne kadar çalışırsa o kadar kadınlık vasfına sahip olmuyor bilin istedim.

edit: eksi verenler kendilerine köle arayan beyler. *
devamını gör...
aynı lafın erkek versiyonu ne kadar itici değil mi? bu da o derece itici bir soru. kimsenin ne kadar erkek ne kadar kadın olduğunu değil de ne kadar insan olduğunu sorguladığımız zamanlar gelir inşallah.
devamını gör...
hem çalışan, hem ev işlerine koşturan hem de çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmek için uğraşan kadınları düşündüğümde, bence şimdikiler çok daha fazla kadın. artık çoğu kadın iş hayatına girmiş durumda ama bu durum ev içindeki geleneksel rollerinde çok da büyük bir dönüşüme sebep olmadı maalesef. hala çorabını oraya buraya fırlatan eşlerinin arkasını topluyorlar, yemek, çamaşır, bulaşık, temizlikle uğraşıyorlar bir de üstüne çalışıyorlar. “bu devirde tek maaşla yaşanmaz yeaaa” diye düşünen beyler ev işlerini paylaşma konusunda benzer bir bakış açısına sahip değil çoğunlukla. bu yüzden kadınlar tarih boyunca olmadığı kadar büyük baskı altında bence.
devamını gör...
bir soru cümlesi.
teknik olarak baktığımız zaman xx kromozomu taşıyorsa eğer şimdikiler de kadındır hacı abi.
daha ciks bi bilgi vereyim mi sana?
evrimsel dişil güdüler birike birike aktarıldığı için şimdikiler senin hanımdan daha kadın.
daha işveli daha cilveli bilmem anlatabiliyor muyum?
yok sizin zamanınızda sırtlarına çocuk bağlayıp tarlayla ilgileniyorlarmış falan ya o kadınlıkla alakalı değil direkt hayatta kalma mücadelesi ile ilgili bir olay.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar