sınavda çaresizce etrafına bakan öğrencinin dramı

sınavda çaresizce etrafa bakarken hocayla gözgöze gelinir, hoca kağıdına dön bakışı fırlattıktan sonra ,gözlerin şaşı olacak şekilde sağa sola kayma ihtimalide kalkmıştır .kurbanlık koyun edasıyla kağıda birşeyler yazılır ammaaaa akibet bellidir...
devamını gör...
sınav öncesi yaşanan rahatlığın, "aman sabahlar olmasın", "sonra çalışırım daha çok var"cılığın sonucu yaşanan ibretlik durumdur. umulur ki ibretlik olur.
devamını gör...
öğrencilerimde en kızdığım durumdur. ya daha kağıdı önüne alır almaz daha adını yazmadan kağıda bakmadan etrafa bakmaya başlıyor. kızıyorum ''oğlum önce bir kağıdına bak soru ne ? sonra bak'' diye. hiç soru ile uğraşma , kavga etme, şıklardan en azından 1 tane eleme, bir cümleden bile cevap bulma falan yok. her şeyi hazır almaya alışmış bir topluma doğru gidiyoruz. sınavda emek yok 35 falan alıyor. sen kıyamıyor sözlüsüne 50 falan veriyorsun ortalaması 45 falan oluyor gelip ağlıyor ve sana yapışıyor tamam deyip 55 falan yapıyorsun. sonra müdür arıyor beden müzik resim teknolojik tasarım bazende din dersleri 100 olmuş. müdür ; ''hocam arada seninki sırıtıyor bir düzelt'' diyor veriyorsun bir 10 daha bir bakıyorsun yazılıdan 20 almış sen yarım yamalak cevaplara bile puan verdiğin öğrenci karnede o dersi 75 olmuş.

devamını gör...
insanın var oluşunu sorguladığı zamanlardır. yani her tembel öğrencinin en az yılda beş altı kere başına gelir. sınav esnasında konu olasılıktır ve bir sürü olasılık sorusu ötekilerine eşlik ederken kişi bazen kafasından şunları geçirir: lan şimdi ilkokul aşkım ile evlenseydim evli mutlu çocuklu olacaktım. ben onun yerine hayatımdan zaman kaybediyorum. acaba okulu bıraksam bir işe girsem daha mı iyi olur. bence fena olmaz. zaten ne kadar kötü olabilir ki? şu gereksiz derse ayırdığım zamanı ya işime ya bir karşı cinse ayırsaydım şu zamana kadar müspet bir sonuç alabilirdim....daha da önemlisi bu okul ile sonuç nereye..ahireti de kaybediyoruz bu pis okul ortamında. lan köyümde ne mutlu idim. ne haram var ne bir şey...okul işte hep zararsın bana. pöff bunlar hep hayal...neydi la şu formülün geri kalanı???
devamını gör...
her ahlaksız ve edepsiz şeyi aheste aheste meşrulaştırdığımızı gösterir. christopher nolan amcam ne demek istedi inception'da? fikirler virüs gibidir. beyine bir kez yerleşti mi ya seni yok edene kadar durmaz ya da bir şeydi hatırlamadım. mesele değil ilk kısmı önemli zaten. bugün fikri alıyoruz en basitinden şöyle diyoruz;
ilköğretim bu yüksek puan ver ne olacak?
hepimiz zamanında kopya çekmedik mi?
herkes torpil yaptırıyor ama?
kendini ezdirme kızım ezerse çık gel!

yukarıdakilerin her biri birer fikri temsil eder. peki bunun sonuçları üzerinde kaç kişi düşünüyor? sonra ahlaki yıkım geldiği zaman kimse çıkıp da (her ne kadar payı olsa da) iş bu hep dış mihraklar, hep akp, solcular, atatürk yaptı zaten gibi zırvalıklarda bulunmasın. kimse tamamen masum değil. ve suçlu dışarıda aranmaya devam ediyor! azıcık ulan azıcık kendimize toz kondurup öz-eleştiri yapalım başka bir isteğim yok hakim bey!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar