her sınavda acaba hoca yanlışlıkla yazar mı diye beklemek sayılıyorsa bende beklemiştim. hiç bir zaman tam olarak amacım 100 almak değildi zaten. ama 3 ün 1 i ile okulu bitirdim. işim var mis gibi. * 100 alan arkadaşlarım iş arıyor. şimdi ben mi aldım, onlar mı aldı asıl 3 ün 1 ini. *
devamını gör...
(bkz: yazar burda ben bahsediyor)

defter kitap açık bir sınavım vardı. ben de aldım geçmişte çıkan soruların çözümü olduğu bir fotokopi ile sınava girdim. aman Allahım sorulan bütün sorular var fotokopide. her birini yaptım. sınav bitti 100 bekliyorum.

açıklandı tabii sınav. 100 bekleyen zfş 10 almış. yazıyla da on rakamla da 10. nasıl olur diye bir hışımla yüklendim hocanın kapısına. hoca hoca yanlış yapmışsın. 100 alcaktım ben dedim. gel bakim zfş dedi. bul ordan kağıdını. bulduk tabii.

sen o ortalıkta dolaşan fotokopiden yaptın değil mi? dedi. evet hocam dedim. o fotokopideki soruların gidişi doğru fakat sonucu yanlış. birimlerin hiç biri doğru değil dedi. başıma kaynar sular hatta kızgın su buharı döküldü. o sene kaldım dersten.

ama dönüşüm muhteşem oldu. o fotokopiden yine sorular çıktı ve ben zfş, birimleri doğru yaparak 100 aldım. bu da böyle bir anımdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar