sinek kuşu

kolibri,sinek kuşugiller (trochilidae) familyasını oluşturan küçük kuş türlerinin ortak adıdır.havada asılı kalıp kanatlarını çok hızlı çırparak durabilmeleriyle tanınırlar.türüne bağlı olarak saniyede 15 ila 80 kez kanat çırpabilirler.
devamını gör...
havada asılı kalıp kanatlarını çok hızlı çırparak durabilmeleriyle tanınırlar. türüne bağlı olarak saniyede 15 ila 80 kez kanat çırpabilirler.

devamını gör...
kuşun kalbi dakikada 1200 kere çarpıyor ve saniyede seksen kanat çırpıyor. biz olsak kalpten gideriz kesin. çarşıdan eve uçamam. nefesim daralır.
-konuyoruz tayfun abi çarpıntı geldi. beş dakka bi kon.
devamını gör...
özellikle super slow motion videoları teşhirdeki televizyonların ekranını süsleyen kuştur.
buluğ çağı kızlarının da dövme hayallerinde kendisi vardır ayrıca.
devamını gör...
istanbul'da, istanbul film festivali kapsamında, dün-bugün ve yarın izlenecek olan filmin adı.

filmde hayatın büyük parćasını yakalamak mümkünmüş. filmin etkisi film sonunda çok yoģun yaşanıyormuş. *

ilgi görmek ve sevginin peşinden koşmak 14 yaşındaki eunhee için kolay değil tabi ki. iyi ki öğretmenlerimiz var ya. eunhee yi anlayan öğretmeni gibi..

bu arada "filmin adı neden sinek kuşu?" diye sorulmuş. filmdeki ortaokul çocuğu eunhee'nin, istediği ilgiyi koşalarken oradan oraya savrulan hali, çok hızlı kanat çırpan sinek kuşunu andırdığındanmış. ay ne hoş yaa... *gülücük*
devamını gör...
rengarenk ve küçücükler. havada asılı gibi görünecek kadar hızlı kanat çırpan bu eşsiz hayvanlar aynı zamanda geriye doğru uçabilen tek hayvan. yakışır güzelime. he canım.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar