sınıf annesi

böyle bi makam varmış ben yeni öğrendim. tam olarak ne iş yaparlar bilmiyorum, sınıftaki çocukların çamaşırlarını yıkayıp, karınlarını falan doyuruyordur heralde, anne dediğin başka ne yapar ki.
devamını gör...
organizatördür kendisi bir nevi. cevval, gözüpek ve girişken olurlar.
devamını gör...
sınıfta öğretmenlere organizasyon yahut karar almada yardımcı olan annelerdir. diğer velilerin seçimiyle bu görevi üstlenir. sınıfa para toplanmasından tutun da öğretmen gelene kadar çocukların sınıf içi düzenini sağlamaya kadar birçok iş için koşturur. ben bu kadınlardan korkarım arkadaşım.
devamını gör...
her yıl birbirimize girmezsek öleceğiz hastalığına yakalandık kendisi ile. henüz o kadar kadın çingenliğim ile başa çıkamadı, bakalım başka bir yıl artık. genellikle çalışma prensibi şu şekildedir. para! para! para! herkesi ikna edeyim paralarını alayım.

ben müslüman mahallesinde yaşıyorum ve insanlar paralarını harcadıkça para kazanıyorum. para kaybetmem. kazanırım. dedim ki lütfen beni para konusunda rahatsız etmeyin. hâlâ dinletemedim.

şunun için para verin. öğretmene altın alalım para verin. öğretmene şunu alalım para verin. öğretmeni gücendirdik para verin. arkadaşım ben bireysel karar alıp öğretmene dilersem hediye alırım. biz niye sürekli beraber yaşıyoruz bu kadar insan?

sınıfta her gün beslenme getiremeyen yoksul çocuklar var biz öğretmenin gücenmesi nedeni ile öğretmene hediye almakla uğraşıyoruz. çocuk arkadaşlarına oruçluyum diyor rezil olmamak için. her sabah 5 civarı uyanacağım, akşam 8 gibi eve geleceğim ve öğretmene hediye alacağım. ben manyak mıyım? değilim. çocuklara kitap alınacak, beslenme getiremeyen çocuklara her gün beslenme hazırlanması gerekecek ve sınıf annesi önderliğinde öğretmene rüşvet veriyoruz. bu çocuklar ne olacak diye soruyorsun onlarla sonra ilgilenecek. biri çıkıp sen yap diyip susturamıyor bu arada. çünkü ben öğretmene alınacak altın parasını zaten çocuklar için değerlendirmişimdir. bana gelip wowowo yaparsa ona kanıtlarla gelirim. daha çok üzülür.

haliyle sınıf annesi dediğin zaman gözümün önüne para diyen biri geliyor. elbet bir yerlerde gelir düzeyinin farkına varmış, gelir eşitsizliğinin ne demek olduğunu anlamış, her kadının ve çocuğun erkeğin parasını yiyemediğini görmüş, çocukları öğretmenden daha üstün tutan anneler vardır ve bir sınıfta bir mücadele içine giriyordur. işte ben onlara kocaman sarılıp mutluluktan ağlamak istiyorum.
devamını gör...
meslekte onuncu yılım. sınıf annesi, babası, dayısı, halası bilmem arkadaş. bir tek ben varım saksı değilim ben. yaparım ben organizasyonları.

whatsap grubumuzda yok, telefon numaramda yok onlarda, dumanla haberleşiyoruz elhamdülillah sorun yaşamadık.

kimsenin egosusunu şişiremem sınıf annesiyim diye gerim gerim gerilen tipler var zannedersin doktora yapmış, atom parçalamış bir havalar. herkes gibi bir çocuk doğurmuş başka işi gücü yok. varolabilme güdüsünü burdan besliyor. ha burda sıkıntı bence meslektaşlarımda seçmeyin, bu saçmalığa alet olmayın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar