sınıfta kedi istemeyen veli

enteresan bir insan. hayatta boyle tipler her zaman var. simdi yok efendim kendi tercihi, iste kilindan kist mikrop, yokdikkat daginikligi vs, diye bir cok safsata dinleriz. onu bunu birakip isine ozune bakmak lazim. boyle sevgisiz ve merhametsiz bir insanin dunya'ya gelecege ve cocuguna katkisi ne olur? soz de musluman bir ulkede yasiyoruz, namaz kilmayani elestiriyoruz, asansorde halvete kadar konusur olduk ama islamda hayvanin yeri nedir, nelerle mukellefiz bunlari kimse konusmuyor, umursamiyor. ıbadet ile bir yere kadar... ufacik bir hayvanin ustelik cocuklarin zihinsel ve bedensel gelisiminde oldukca olumlu tespitleri saptanmis ve ispatlanmis, ne zarari olabilir? cocukta merhamet duygusu, sorumluluk duygusu gelisir. bunlarin cocukta oturmasi o kadar onemli ki. potansiyel katiller de gozlemlenen ilk sey sevgisizliktir. bu disavurumu gerceklestiremeyenler ise zaten akil hastasi, depresyon vs gibi seylerle cebellesiyor. ya da boyle buyuyup anne oluyor, sevgisizligini cocuguna hatta milletin cocuguna kadar yayiyor. ne diyelim, insallah cocuklarim okula gittiginde boyle veliler ile muhatap olma durumunda kalmam.
devamını gör...
herkes kedi istemek zorunda değil kaldı ki kedi sınıf için bir zorunluluk değil yani eğer hayvan sevgisi verilmek isteniyorsa bahçede de bu kediyle beraber pek çok hayvana bakmaları sağlanarak verilebilir. çocuğun alerjisi filan var ya da hayvandan korkuyor olabilir anlamak ve saygı duymak gerekiyor.
devamını gör...
anlamadığım fekat saygı duyduğum velidir.

bizim kedi az üşüdü mu gece benim yanıma sokulur, suratima yatar üstümde tepinir. niyeyse ses de çıkaramıyoruz. yakında ağzımıza da eder. ehi ehi ne sevimli yumurcak der miyiz yoksa elimden bir kaza çıkar mi bilmiyorum.
devamını gör...
kendisi şu an çok üzgün olmalı. çünkü okul müdürü ve öğretmenin kediden vazgeçmemesi neticesinde, il milli eğitim müdürünün de olaya dahil olup, kedinin sağlık kontrolleri yaptırılarak sınıfta kalabileceğine karar verildi. demek ki kimse kimseye haksız suçlama yapmamış.
devamını gör...
velinin neden istemediği yazmıyor, insanlar da aslını astarını bilmeden sayıp sövüyor kaç gündür. akıl tutulması değil de ne bu?

not: evde altı tane kedi besliyorum.
devamını gör...
dünyanın en haklı velisi. diğer veliler çok istiyorsa evlerine götürebilir. bi de bu yeni hayvanseverler sanıyor ki onlar dışında herkes kedileri gördüğü yerde tekmeliyor öldürmeye çalışıyor. bütün hayvanları alıp bağrımıza sokmak zorunda mıyız? sınıfta kedinin işi ne? ne alaka?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar