sırnaşık kişiden bebeği uzak tutmaya çalışmak

bebekli ailelerin sorunlarından.
bir düğüne gitmiştik hiç unutmam. babamın akrabalarından birisinin 16-17 yaşlarında bir oğlu var.
tuhaf bir tip. başörtülü kadınları tanıştırıldığında öpmeye çalışıyor falan. saf desen değil salak desen değil. gömlek yakasının en üst düğmesini iliklemiş üzerine de süveter, geziyor düğün salonunda. kucağımda çocukla ne zaman görse geliyor çocuğu almaya, öpmeye çalışıyor falan. suratıma bir nefes mesafesinde yaklaşıp "aynı babası" diyor sıratarak. kabusa dönmüştü düğün. kaçacak yer arıyorum elemandan kucağımda çocukla.
en sonunda tersledim gidip babasına söylemiş, akraba düşmanına çıkmıştı adımız.
elhasıl zordur. çocuğu kaçırsan insandan kaçırıyorlar denir, salaş olsan adamı iki dakika önce serçe parmağını burun deliğinde kaybolurken görüyorsun nasıl teslim edeceksin yavruyu. biz çözümü çocuğu buzdolabı poşetine sarmakta bulduk. çocuk için zor oluyor ama içimiz rahat en azından.
devamını gör...
maalesef zor zanaattır. bir de öperken vantuzlarını kullanan tipler vardır. onlar daha belalı. çocuk canhıraş vaziyette çığlık atarken bu mor vampir(peş peşe 7 kere deyiniz) kahkaha atarak "ayy canım" der.
devamını gör...
eger bebegin annesi umursamiyosa kendimi tutamayarak bizzat ustlendigim vazife. cocugu kucagina alsin gezdirsin fln aglamadigi surece ok, ama yapisip sap sap opmek nedir yamyam misin abla?


uc kedim var ucunu de totosu disinda galiba basi gozu pamush pamush neresi varsa ope ope doymam ama, on aylik bir minik kizin halasiyim ve henuz hic opmedim.

devamını gör...
tatlı sert olmakla çözülecektir. yoksa bizim millete laf anlatamazsın. yanağından değil pamuk ayaklardan öpüyoruz, makas almıyoruz bing bing yapıyoruz yanaklara. havaya atıp tutmak yerine kucakta gezdiriyoruz.
en kıl olduğum şey dışardan eve gelip elini yıkamadan çocuğa yapışanlar. döverim.

teyzeler döver.
*
devamını gör...
mümkün değildir. ne yapar ne eder gene o bebeği bir kenarda kıstırıp her tarafını ısırır. yanaklarını güzelce kızartıp intikamını alır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar