sırrı süreyya önder'in konuşma lan çıkışı

ağzına sağlık. az bile söylemiş. iftira serbest, iftiraya tepki gösterme üslubu suç öyle mi...

gerçi hata etmiş, milletvekilline yakışmıyor bu, önder biraz sabredip bakan olmalıydı sonra da bakara makara demeliydi. o zaman baş tacı olurdu bak.
devamını gör...
öncelikle tipik ortadoğulu asabiyetinin nadide bir örneğidir.
bu davranış biçimini, ve ani ruh değişimini daha iyi anlamanız için: ashgar farhadi - jodaeiye nader az simin.
bu kültürdür; mücadele, kavga ve huzursuzluk bütün ortadoğunun halet-i ruhiyesidir, ister ülkeler topluluk arası olsun, ister beşeri ilişkilerde olsun.

öte yandan ssö'in kanıt istemesi, "suç duyurusunda bulundunuz mu demesi"'nin ardından gelen bu tavır aslında bahsi geçen iddiayı da gerçekler nitelikte, zorbalığı ve kural tanımamazlığı savcıya şikayet etmeye kim cesaret edebilir ki, bahis geçen bölgede? "ekranda konuşma lan" diye bağıran sevgi kelebeği temsilci böyle iken.
devamını gör...
sırrı süreyya önder her zaman yapmacık bir halk adamı, kürtler özelinde özgürlük ve insan hakları savunucusu, romantik sosyalist ayaklarında çakma bir entel olarak yaşamış ve yaşamaya devam edecektir. dolayısıyla son derece normal olan bir çıkıştır.

anormal olan ise sırrı süreyyayı hafta aşırı imralıya elçiliğe gönderip, onunla yan yana dolmabahçe pozları verenlerin sırrıcığıma ve dahi seloya aniden başgösteren düşmanca tavırlarıdır.

buraya da yazıyorum. akp seçimlerden istediği sonucu alabilirse, 2-3 aya kalmaz sırrı ve diğerleri ile tekrar yanyana pozlar vermeye başlayacaktır.

eğer ki hdp barajı aşarsa, yanyana poz verme olayının inisiyatifi artık hdp/pkk/dış güçlere geçecektir.

devamını gör...
testinin içindeki sızar deyiminin cuk oturuşudur.


şimdi arada çocuklara takılmak için; "ben size baskı mı yapıyorum lan!?" diye çıkışlarım vardır. oturur güleriz. ancak bunun yaptığı vahim bir hata. sen yönetmeye adaysın. ve geçmişin çok prlak değil. siyaseten yani. elinde silah taşıyanları, kullananları kutsayan bir dil benimseyen herifin teki kalkacak "konuşma lan!" diyecek. manzaraya bakar mısın? belki şurada mutlu bir çalılık vardır diyeceğin bir saklanacak yer de yok. aleniyata dökülmüş iş.

ha bir de bunlara oy verecek hainler var ki o da ayrı bir mesele. içleri nasıl alıyorsa artık. epey bir geniş olmak lazım bu kadar şahsiyetsiz olmak için.
devamını gör...
ama sırrı sevimli adam yeea neden üzerine gidiyorsunuz ki? selo ve sırrı tam sevgi pıtırcıkları o lan demez lo der lo... ıyi ki şu ortamda küfür yasak neyse..
devamını gör...
bir anlık sinirle ağızlardan dökülen insanvari söz....

insanız lan sonuçta...

aramızda istanbul türkçesiyle ömrü boyunca naif konuşan varsa beni bi arasın mümkünse...

birde şu var tabi beni güldüren...

birde şöyle genelleyelim sırrı vekilimizi....

adamlar bir özür ile arasındaki tüm sorunları çözüp 21 bin tl'yi cebe indirirler...sıkmayın kafanızı fazla...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar